2019-09-16

Włosy

Jak wybrać właściwą farbę do włosów?

Farby do włosów sprawiają, że nawet brunetka przemieni się w blondynkę, a jasna blondynka uzyska rude włosy. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków koloryzujących – jak wybrać wśród nich najlepszą farbę, aby cieszyć się kolorem jak najdłużej i nie obawiać o kondycję kosmyków?

 
Każda kobieta lubi zmiany, a nawet odważne metamorfozy. Pod wpływem panujących trendów zmieniamy nie tylko elementy garderoby, ale także często kolor włosów. Paleta farb do włosów, zależnie od firmy, jest zwykle na tyle szeroka, że każda kobieta znajdzie wymarzony odcień.


Idealna farba do włosów – rodzaj, skład oraz kolor

Wybierając farbę do koloryzacji włosów, przede wszystkim zwróć uwagę na jej formę, kolor oraz skład. Odpowiedz sobie na pytanie, czy zależy ci na długotrwałym efekcie, czy może chwilowej odmianie, np. na wakacje lub ważną imprezę. Do wyboru są bowiem trwale koloryzujące farby lub szampony zmywalne po kilku umyciach głowy, a także naturalne preparaty (jak np. balsamy do koloryzacji włosów na bazie henny, farby roślinne itd.). Farby trwale zmieniające kolor występują w formie kremów oraz – łatwych w przygotowaniu i zalecanych początkującym – pianek.


Jakość farby a kondycja włosów


Wiele kobiet regularnie farbuje włosy na wybrany odcień lub zmienia ich kolor, pokrywa siwe kosmyki lub odświeża swój wizerunek. Jednak stosowanie co miesiąc farby nie pozostaje bez znaczenia dla włosów. Warto zadbać o ich zdrowie i kondycję, odpowiednio je pielęgnując, ale przede wszystkim wybierając dobrej jakości preparat – jak m.in. farba do włosów Avon, L'Oréal, Garnier itd.

Kluczową kwestią jest wybór preparatu od sprawdzonego producenta, gdyż będzie on najbardziej bezpieczny. Wiele farb zawiera bowiem m.in. amoniak, alergeny i inne substancje drażniące, które mają negatywny wpływ nawet na mocne włosy. W efekcie staną się one przesuszone, słabe, cienkie, a nawet rzadkie. Pod wpływem działania amoniaku tracą też część swojego naturalnego barwnika. Powrót włosów do dobrej kondycji wiąże się z ogromnym wysiłkiem, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać farbę gwarantującą trwały efekt bez osłabienia ich struktury.

Jak dobrać kolor farby do włosów?


Paleta farb do włosów jest niezwykle szeroka niemal u każdego producenta. Jeśli nawet masz ochotę na odważną i radykalną zmianę barwy fryzury, mimo wszystko podejdź rozsądnie do wyboru koloru danego preparatu. Jeśli farbujesz je na ciemniejszy odcień od swojego naturalnego, odpowiednia będzie farba o ton jaśniejsza niż ta, która ci się podoba.


Wyjściowa barwa i pigment włosa są kluczowe, aby wybrać właściwy kolor. Rudej kobiecie nie będzie łatwo zostać delikatną blondynką, dlatego nie warto podążać za marzeniami za wszelką cenę – efekt może okazać się nieestetyczny, a liczba zabiegów niszczących włosy naprawdę spora. Za najlepsze i najbezpieczniejsze dla włosów koloryzacje uchodzą te, które zmieniają ich barwę o jeden lub co najwyżej dwa tony.

 
Zróżnicowana paleta barw i szeroki wybór rodzajów kosmetyków koloryzujących sprawiają, że znalezienie odpowiedniego preparatu nie jest proste. Zakupu nie dokonuj pochopnie – weź pod uwagę skład farby oraz odcień, a następnie ciesz się wymarzonym lookiem.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar