2019-09-04

Pielęgnacja ciała

Fakty i mity na temat depilacji pach

Golenie to najszybsza metoda usuwania włosków, depilację laserową można robić tylko jesienią, a wosk jest dla każdego. Rozwiewamy najczęstsze mity dotyczące depilacji pach.

 

 

 

Golenie to najbezpieczniejszy sposób usuwania włosków spod pach

MIT

W wyniku golenia, nawet tego przeprowadzonego super starannie i delikatnie, dochodzi do mikrouszkodzeń skóry. Jest ona przez to bardziej podatna na wszelkie infekcje wirusowe czy bakteryjne. Do tego maszynka często powoduje podrażnienia naskórka, a nawet jego otarcia. Podobnie z resztą jak depilator czy wosk. Najdelikatniejsza i najbezpieczniejsza dla skóry jest tak naprawdę depilacja laserowa pach. Nie powoduje wrastania włosków, alergii ani stanów zapalnych. Zabieg jest krótki i całkowicie bezpieczny, a dla trwałych efektów wystarczy powtórzyć go zaledwie kilka razy.

Maszynka najszybciej usuwa włoski

MIT

Wprawdzie golenie pach to maksymalnie dziesięć minut, ale musisz powtarzać je codziennie. Rocznie pochłania ono nawet pięć dni z Twojego życia. Podobnie jak na przykład wosk. Wprawdzie zabiegi nim wykonujesz raz na kilka tygodni, ale wizyta w gabinecie to minimum trzydzieści minut plus dojazdy. Jest na to rozwiązanie. Depilacja laserowa pach trwa około dziesięciu minut i wystarczy wykonać ją około pięciu, siedmiu razy w dwumiesięcznych odstępach, aby pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. 

Włoski w okolicy pach czasem wrastają

PRAWDA

Dzieje się tak zwłaszcza po depilacji woskiem i depilatorem. Stają się one zbyt słabe, aby przebić się przez skórę. Dochodzi wtedy do stanów zapalnych, które mogą pozostawiać trudno gojące się przebarwienia. Jak ich uniknąć? Jeśli masz skłonność do wrastania włosków, pomocne mogą okazać się regularne peelingi, nawilżanie skóry i stosowane kosmetyków ze składnikami złuszczającymi. Czasem to jednak za mało. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

Skóra pod pachami jest niezwykle delikatna

PRAWDA

Może łatwo się podrażniać i często powstają w jej okolicy stany zapalne. Sprzyja temu golenie, depilacja kremami czy woskiem. Właśnie dlatego jeśli stosujesz maszynkę, nie pomijaj kremu do golenia, a po goleniu koniecznie nawilżaj skórę. Jeśli mimo to skóra się podrażnia, pomyśl o depilacji laserowej pachy. Zwracaj też uwagę na to, jakie dezodoranty stosujesz. W przypadku delikatnej skóry pach, unikaj tych z alkoholem, a także silnie perfumowanych. Używaj za to hipoalergicznych i najlepiej mocno nawilżających.

Skóry pod pachami nie trzeba pielęgnować

MIT

Jeśli depilujesz włoski w tej okolicy, musisz pamiętać o regularnym złuszczaniu, aby zapobiec ich wrastaniu. Możesz raz w tygodniu wykonywać krótki peeling albo stosować dwa razy w tygodniu lotiony po depilacji z kwasami owocowymi, na przykład kwasem salicylowym czy glikolowym. Tak samo jak nawilżasz twarz czy ciało, powinnaś nawilżać też skórę pod pachami po prysznicu. Możesz używać zwykłego balsamu do ciała, a jeśli masz podrażnioną skórę, wybierz delikatny lotion dla dzieci albo kosmetyk z dodatkiem pantenolu i kwasu hialuronowego.

Depilację laserową pach można robić tylko jesienią i zimą

MIT

O ile w przypadku innych części ciała, na przykład nóg, lepiej poczekać do jesieni, z pachami nie ma tego problemu. Nie wystawiasz ich na działanie promieni ultrafioletowych, dlatego na ich depilację laserową możesz umawiać się nawet latem. Pamiętaj jednak, że przez kilka dni po zabiegu, nawet do tygodnia, nie możesz przebywać w bardzo wysokich temperaturach ani korzystać z basenu czy kąpać się w morzu, aby uniknąć podrażnień i stanów zapalnych. Dlatego przez urlopem zaplanuj zabiegi z zachowaniem odpowiednich odstępów.

Wosk do usuwania włosków pod pachami nie jest dla każdego

PRAWDA

Jeśli masz problem z wrastaniem włosków i stanami zapalnymi, lepiej go unikać. Podobnie, jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, alergiczną albo chorujesz na atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Przy nadmiernej potliwości, częste depilacje woskiem mogą sprzyjać łatwiejszym podrażnieniom tej okolicy oraz infekcjom.

 

 

Komentarze (1)

slena1986 (2019-09-06 22:04:41)
...
Wiele się dowiedzialam z tego artykułu. Dziękuję
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar