2019-08-30

Biżuteria

Dlaczego warto zacząć przygodę z własnoręcznym tworzeniem biżuterii?

Masz swój styl i chętnie wyróżniasz się z tłumu? A może lubisz obdarowywać swoich bliskich prezentami „od serca”? Masz twórczą duszę, która potrzebuje się ujawnić albo przeciwnie – wydaje Ci się, że wszelkie rękodzieło wymaga wiedzy tajemnej i niezwykłych zdolności? Jeśli na któreś z wyżej wymienionych pytań odpowiedziałaś twierdząco to wiedz, że własnoręczne tworzenie biżuterii jest dla Ciebie i może się ono okazać Twoim ulubionym hobby. Co wyjątkowego jest w wykonywaniu własnej biżuterii i dlaczego warto to robić?

 

 

Twórcze hobby rozwija wyobraźnię

W każdym z nas drzemią solidne pokłady kreatywności. Niektórzy z nas być może o tym zapomnieli, ale jako dzieci byliśmy niezwykle kreatywni. I choć system szkolnictwa zwykle sprawia, iż z wiekiem nasza wyobraźnia i kreatywność znacząco maleją, to jednak nawet w świecie dorosłych ludzie kreatywni są niezwykle ważni. Człowiek kreatywny to osoba z pomysłami, zaradna i obrotna. Zwykle właśnie takie osoby zakładają własne firmy, zajmują wysokie stanowiska w pracy, budują wynalazki i wnoszą wartość dodaną do rozwoju cywilizacji. Bogata wyobraźnia i nietuzinkowe podejście do problemów to cechy bardzo pożądane na rynku pracy. Dlatego też, choćby z tego względu warto na nowo obudzić w sobie uśpioną kreatywność, gdyż dzięki niej będziemy się rozwijać i możemy osiągnąć znacznie więcej.

Noszenie własnej, unikatowej biżuterii pozwoli wyróżnić się z tłumu

Kreatywne hobby, jakim z pewnością jest własnoręczne tworzenie biżuterii to również sposób na to, by ubogacić swój własny świat, wyrazić siebie i wyróżnić się z tłumu. Umiejętność przemienienia swojego pomysłu w realny przedmiot sprawia, iż czujemy się dumni z siebie i swojego dzieła, jak również znacząco podnosi nasze poczucie sprawczości, które pozwala nam wierzyć, że jesteśmy w stanie osiągnąć to, czego pragniemy. Tworząc własną biżuterię możemy więc nie tylko cieszyć się nietuzinkową i unikatową ozdobą, ale również dbamy o swój wewnętrzny rozwój. Co więcej, podarowanie komuś bliskiemu ręcznie wykonanego naszyjnika czy bransoletki podkreśla to, jak ważna jest dla nas ta osoba, jak cenimy sobie łączącą nas więź. Tego rodzaju przekaz trudno uzyskać dając komuś prezent kupiony w 5 minut w pobliskiej galerii.

 

 

Czego potrzebujesz, by zacząć?

Robienie biżuterii to kreatywne zajęcie dla każdego, a nie tylko dla wybrańców posiadających zdolności artystyczne. Choć niewątpliwie własnoręczne tworzenie biżuterii to hobby bardzo kreatywne, to jednak samo wykonywanie naszyjnika czy bransoletki to raczej rzemiosło, które każdy może opanować. Do stworzenia swojego pierwszego dzieła potrzebujesz jedynie pomysłu, kilku elementów, z których złożysz swoją biżuterię oraz chęci. Dostępne w sieci tutoriale pomogą Ci sprawnie połączyć ze sobą wybrane półfabrykaty do biżuterii, takie jak kaboszony, czyli oszlifowane kamienie do biżuterii z zapięciami i linkami czy rzemykami, by stworzyć swój pierwszy naszyjnik. Z czasem, gdy Twoje hobby się rozwinie, z pewnością okażesz się stałym bywalcem takich sklepów, jak http://www.korallo.pl/, gdzie dostępne są różnego rodzaju akcesoria do wyrobu biżuterii, w tym również srebrne półfabrykaty. Wchodząc na kolejne poziomy swojego nowego hobby z pewnością poznasz wiele różnych technik biżuteryjnych, które umożliwią Ci tworzenie zachwycających ozdób, z których będziesz dumna.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar