2019-08-28

WARTO WIEDZIEĆ

Żelazko dla singla – jakie wybrać?

Tagi: technologia

Żelazko to sprzęt niezbędny w każdym domu. Niezależnie od tego, czy mieszka w nim wielodzietna rodzina, czy singiel. W zależności od potrzeb każdej z tych grup można jednak dobrać taki model żelazka, który idealnie będzie spełniał ich oczekiwania. Na co zwracać uwagę, wybierając żelazko dla singla?

 

 

Wielofunkcyjność 
Podstawowym wyznacznikiem sprzętu do mieszkania singla powinna być wielofunkcyjność urządzenia. Najczęściej osoby mieszkające same mają do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, którą należy umiejętnie zagospodarować. Trudno więc wyobrazić sobie, że postawią one na rozbudowaną stację parową, natomiast już kompaktowy generator pary z modułem ręcznym może się okazać dla nich bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Dzięki takiemu urządzeniu singiel może nie tylko wyprasować swoje ubrania, ale i zadbać o idealny wygląd firanek, odświeżyć tapicerkę kanapy, jak również usunąć drobne zagniecenia z płaszcza bezpośrednio przed wyjściem z domu. Tego typu urządzenia są o tyle wygodne, że mają dość kompaktową formę, część z nich wyposażona jest w moduł ręczny (który może zastępować także osobne urządzenie, jakim jest parownica). Dzięki generatorom pary łatwo można utrzymać porządek nie tylko wśród wypranych ubrań, lecz także zadbać o inne domowe tkaniny. Pod tym względem jest to rozwiązanie idealne dla singla.
 
Nowoczesne rozwiązania
 
Najnowsze modele żelazek umożliwiają bardzo przyjemne i szybkie prasowanie. Jest to argument nie do przecenienia w przypadku singla, który sam musi w pełni o siebie zadbać. Również pod tym względem nowoczesne żelazka parowe, a szczególnie generatory pary wydają się najlepszym rozwiązaniem. Błyskawicznie się nagrzewają, automatycznie dopasowują temperaturę do specyfiki prasowanego materiału, a w przypadku generatorów – dzięki technologii wysokiego ciśnienia (około 8 barów, czasem nawet więcej) i szybkiemu wyrzutowi pary – nawet największych zagnieceń można pozbyć się w kilka sekund.  Tego typu żelazka sprawdzają się więc zarówno w przypadku prasowania bardzo delikatnych materiałów (automatyczne dostosowywanie temperatury chroni przed zniszczeniem ubrań), jak i sztywnych zasłon czy pościeli. Tego typu urządzenia to dla singla gwarancja, że przy desce do prasowania spędzi on znacznie mniej czasu niż dotychczas, a samo prasowanie okaże się łatwe i niewymagające użycia siły. Wielu osobom prasowanie kojarzy się z wielogodzinnym, monotonnym ruchem, który (w przypadku bardziej opornych materiałów) wymaga jeszcze włożenia w tę czynność niemało siły. W przypadku nowoczesnych stacji parowych, generatorów pary, tego typu problemy to przeszłość. Dodatkowo wybierając konkretne urządzenie, warto zwrócić uwagę na zastosowaną w nim funkcję oczyszczania z kamienia, wykorzystanie specjalnej wkładki antywapiennej zapobiegającej zbieraniu się kamienia, a także system przeciwdziałający kapaniu. Wszystkie te funkcje sprawiają, że zakupionym sprzętem singiel będzie mógł się cieszyć przez długi czas.
 
 

Komentarze (1)

Aleksy (2019-10-16 16:34:07)
Moje żelazko singla
Otóż ja jestem zagorzałym singlem i z powodzeniem używam na co dzień żelazko braun texstyle 7, jest to oczywiście żelazko parowe, a jego moc to 2400 W. jedną ze wspaniałych zalet tego żelazka jest auto-off dla zapominalskich singli, którzy sa wiecznie w biegu i mają głowy w chmurach jak ja.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar