2019-08-20

Diety

Pytamy eksperta: olej z kryla – czy warto?

Zalewa nas fala prozdrowotnych preparatów dostępnych bez recepty. Suplementy diety na stałe wpisały się w jadłospis Polaków, większości tych produktów ciężko odmówić efektywności. Jednak jak przy tak zróżnicowanej ofercie znaleźć suplementy rzeczywiście warte uwagi, działające wielokierunkowo i pochodzące z naturalnych źródeł? Nasz ekspert, przedstawiciel firmy KenayAG, jako przykład takiego preparatu podaje nam olej z kryla. Co w nim takiego niezwykłego?

 

 

Olej z kryla – opinie eksperta

Witam. Olej z kryla to suplement, który zawsze chętnie podaję jako przykład preparatu działającego kompleksowo. Kryl to niewielkie żyjątko podobne do krewetki, tworzące sporą biomasę w ekosystemach wodnych (czyste wody arktyczne [przyp.red.]). Dla nas najcenniejsze jest to, co kryje w sobie kryl, a są to kwasy omega-3 i omega-6, fosfolipidy, choliny oraz astaksantyna. Tran z kryla pozyskiwany jest dziś w taki sposób, by zachować najcenniejsze jego właściwości w niewielkiej, dobrze przyswajalnej kapsułce, którą łatwo jest dawkować.

Omega 3 z kryla

 

 

Fot. Olej z Kryla marki KenayAG

Tak, to zdecydowanie największa wartość tego suplementu – kontynuuje nasz rozmówca. Kwasy omega doskonale działają na układ sercowo-naczyniowy oraz na układ nerwowy. Bardzo odczuwalnie poprawia kondycję, wspomaga układ pokarmowy, w tym szczególnie wątrobę, a także reguluje pracę mózgu, między innymi poprawiając koncentrację, zdolności zapamiętywania i aktywność. Tu właśnie leży wyjątkowość – olej z kryla KenayAG to suplement dla ludzi w każdym wieku, świetny zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla seniorów. Każdy odczuje pozytywne właściwości oleju z kryla.

Olej z kryla ma działanie odmładzające?

Trzeba to dobrze zinterpretować – śmieje się ekspert z firmy KenayAG. Z całą pewnością nie ujmie nam to lat w sensie dosłownym, jednak w stwierdzeniu tym jest sporo prawdy. Olej z kryla posiada w składzie naturalną astaksantynę, która to należy do jednych z najsilniejszych antyoksydantów w naturze. Zwalcza ona wolne rodniki i aktywnie spowalnia starzenie się komórek. To samo tyczy się wcześniej wspomnianych kwasów omega, znajdziemy je przecież w składzie bardzo wielu produktów kosmetycznych. W oleju z kryla kwasy te mają dobrze przyswajalną formę i działają dużo bardziej korzystnie.

Olej z kryla, czy warto?

Cena oleju z kryla nie jest bardzo wygórowana, ale ciężko mówić tu o optimum, komfort i zdrowie każdy z nas wycenia inaczej. Cena jednej kapsułki to około 2,30 zł – miesięczna suplementacja kosztuje zatem około 120 zł. Zachęcam do przetestowania tranu z kryla właśnie w cyklu jednego miesiąca, zwykle poprawa odczuwalna jest już po kilku dniach. Zauważymy u siebie poprawę nastroju, zniknie uczucie zmęczenia i znużenia, poprawi się cera oraz kondycja fizyczna. Serdecznie polecam, olej z kryla to jeden z tych suplementów, które bronią się same już po opróżnieniu pierwszego opakowania.

Źródło: Ekoflos.pl - Sklep ekologiczny

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar