2019-08-08

Twarz

Nawilżanie w walce z trądzikiem

Kiedy na twarzy pojawiają się niedoskonałości, bardzo często skupiamy się na oczyszczaniu i tonizowaniu. To oczywiście konieczne elementy pielęgnacji, jednak nie można pomijać innego, równie ważnego działania: nawilżania. To właśnie ono jest kluczowe w walce z trądzikiem, zarówno u nastolatków, jak i u dorosłych.

 

 

Krem nawilżający do cery trądzikowej – dlaczego jest taki ważny?

 

Nawilżanie skóry jest bardzo istotne we wszystkich przypadkach. Cera potrzebuje wody do normalnego funkcjonowania i bronienia się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W przypadku problemów trądzikowych nawadnianie jest jeszcze bardziej istotne, ponieważ przesuszona skóra jest bardziej podatna na nadprodukcję sebum, a to pogarsza problem wyprysków.

 

Większość preparatów oczyszczających do cery trądzikowej zawiera składniki silnie wysuszające. Używa się ich, by zminimalizować wydzielanie łoju i oczyścić zatkane pory. Jednak przez nie skóra traci wodę i jest w coraz gorszej kondycji.

 

Idealny krem nawilżający do cery trądzikowej

 

Do cery trądzikowej należy stosować wyłącznie kosmetyki do niej przeznaczonej. Idealny krem nawilżający do cery trądzikowej musi być bowiem lżejszy i mniej natłuszczający niż standardowe. Nie mogą mieć zbyt gęstej konsystencji, żeby nie zapychać dodatkowo porów.

 

Zadaniem kremu nawilżającego do cery trądzikowej jest zmniejszanie wydzielania sebum. Powinien eliminować dodatkowe problemy skóry skłonnej do niedoskonałości: zmniejszać pory, wyeliminować poszarzałą skórę, usunąć przebarwienia potrądzikowe. Uważaj na kosmetyki, które mają intensywny zapach – znajdujące się w nich składniki zapachowe mogą mieć działanie drażniące, a skóra trądzikowa jest bardziej podatna na podrażnienia.

 

Krem nawilżający do cery trądzikowej od Vichy

 

Jeśli szukasz preparatu, który spełni te wszystkie wymagania, dobrze sprawdzi się krem nawilżający do cery trądzikowej Normaderm marki Vichy. Jest to delikatna formuła, która zwalcza wszystkie objawy skóry trądzikowej. Kosmetyk jest przeznaczony dla dorosłych, pozwala na usunięcie niedoskonałości i wyleczenie innych problemów skóry skłonnej do trądziku.

 

Krem nawilżający w przypadku skóry trądzikowej powinien znaleźć się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Powinno się go nakładać delikatnie, rano i wieczorem. Kosmetyk stosuje się wyłącznie na dobrze oczyszczoną twarz. Użycie go od razu po myciu pomoże znacznie zwiększyć poziom wody w skórze.

 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar