2019-08-01

ROZRYWKA

Święto filmu w samym sercu stolicy

 W roli głównej – Pasaż Wiecha!


To będzie wyjątkowe spotkanie po dwóch stronach ekranu. Dla kinomaniaków zaplanowano pokazy filmów. Będą też warsztaty dla tych, którzy filmy chcą tworzyć. Kolejny weekend projektu „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” zapowiada się w iście gwiazdorskiej obsadzie!    
 
 
 
Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum.
 
 
 
 
Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum.
 
 
 
 
Na początek – historia niczym z bondowskiej serii o 007. Bradl to pseudonim operacyjny Kazimierza Leskiego, wynalazcy i akowca, który jako tajny agent walczył z Niemcami w okupowanej Warszawie. Bradl stał się także bohaterem serii komiksów stworzonych przez scenarzystę Tobiasza Piątkowskiego i rysownika Marka Oleksickiego. W czwartek, 1 sierpnia, w dniu obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, na Pasażu Wiecha zostanie otwarta wystawa „Wojna narysowana”. Będzie ona prezentować najciekawsze kadry z komiksu, na których widać warszawską architekturę stanowiącą scenerię dramatycznych wydarzeń i będącą niemym świadkiem historii.
 
Kreatywny Piątek z Papaya Films, największym domem produkcyjnym w Polsce tworzącym filmy reklamowe i treści wideo, rozpocznie prawdziwą filmową ucztę. I to w kilku odsłonach! Będzie wspólne oglądanie reklam wraz z otwartą dyskusją oraz pokaz filmów krótkometrażowych powstałych w ramach cyklu dla młodych artystów Papaya Films Original Series. O tym, jak zostać twórcą filmowym, opowiedzą podczas warsztatów filmowcy związani z największym europejskim konkursem dla młodych reżyserów – Papaya Young Directors. Obrazy tych, którzy już osiągnęli sukces, zaprezentuje Warszawska Szkoła Filmowa. Na Pasażu Wiecha będzie można obejrzeć m.in. nominowaną do Oskara etiudę „Nasza Klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego.
 
Organizatorami projektu „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” są magazyn „Aktivist” oraz Domy Towarowe Wars Sawa Junior. Wszystkie wydarzenia w ramach akcji są bezpłatne i ogólnodostępne. Na niektóre warsztaty trzeba się jednak wcześniej zapisać. Szczegółowy harmonogram imprez znajduje się na www.warssawajunior.pl. 
 
 
 
 
Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum.
 
 
 
 
Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar