2019-07-31

DZIECIAK

Klocki LEGO – ponadczasowe zabawki dla dzieci i dorosłych

Produkowane przez znaną, duńską firmę, klocki LEGO są swojego rodzaju fenomenem, dlatego ciężko jest tak naprawdę przyrównać je do innych zabawek. Odmienność ta wynika z długiej i bogatej historii marki, która doprowadziła do utworzenia zupełnie nowej klasy produktów. W przeciwieństwie do konkurencyjnych klocków lub figurek kolekcjonerskich, LEGO tworzy pojedynczy, integralny system, a poszczególne zestawy są z sobą w pełni kompatybilne. Nie byłoby to nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że produktów LEGO jest tak naprawdę niezliczona ilość – są one wypuszczane na rynek już od wielu dekad, cały czas zachowując niezmienną bazę. Rzecz jasna, nie oznacza to, że nie wprowadza się do nich nowości. Nowe części, akcesoria i rozwiązania konstrukcyjne pojawiają się wśród klocków LEGO praktycznie na porządku dziennym – wiele z nich opracowali także sami fani tych zabawek, podchodząc do nowych konstrukcji w dość nieortodoksyjny sposób.

 

 
 
 

Hobby dla każdego – dlaczego LEGO to więcej niż klocki?
Każdy aspekt systemu LEGO jest doskonale przemyślany, gdyż kryje się za nim wiele lat sumiennego projektowania i gruntownych usprawnień, które w końcu przyniosły nam klocki w znanej i kochanej formie. Duża złożoność tych zabawek przysporzyła im fanów nie tylko wśród grupy docelowej, czyli dzieci, ale także dorosłych, którzy docenili różnorodność konstrukcji, na które pozwala LEGO. Sama firma także zauważyła ten trend, wprowadzając w swój asortyment zestawy przeznaczono typowo dla starszych pasjonatów klockowych konstrukcji. 
 
Zaawansowana oferta LEGO pokrywa:
 
  • LEGO Technic – chociaż z większością modeli poradzą sobie także starsze dzieci, nie zmienia to faktu, że wyróżniają się one bardzo skomplikowaną konstrukcją, której nie brakuje praktycznych funkcji.

 

  • LEGO Expert – są to z reguły bardzo duże zestawy, które przeznaczone są głównie na wystawki i jako produkty kolekcjonerskie. Okazałe budynki czy makiety miast rezygnują ze swoich zabawowych aspektów, skupiając się przede wszystkim na atrakcyjnym wyglądzie.

 

  • LEGO Mindstorms – gadżety łączące w sobie klasyczne konstrukcje LEGO z możliwościami programowania. Przybierają one formę interaktywnych robocików.

 

  • LEGO Architecture – podobne do serii Expert, lecz zazwyczaj w pomniejszonej skali, bazując na autentycznych zabytkach i skarbach kultury. Są to zestawy o charakterze typowo wystawowym.
 
Ceny kolekcjonerskich zestawów LEGO – ile zapłacimy? 
 
To oczywiste, że ciężej dostępne zestawy klocków będą wiązać się z nieco wyższymi cenami od swoich standardowych odpowiedników. Przy odrobinie szczęścia, można natknąć się jednak na atrakcyjną ofertę w Internecie – istnieje wiele sklepów, które dają na klocki spore rabaty, szczególnie jeśli dokonuje się na nich większych zamówień. Często organizowane są także promocje z okazji świąt, wprowadzenia nowej serii LEGO czy podobnych okazji.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar