Konkursy/

2019-07-10

Twarz

Piękno zaczyna się od skóry

Jeśli chcesz aby Twoja skóra promieniała naturalnym blaskiem i była wolna od niedoskonałości każdego dnia musisz ją starannie pielęgnować. Tymczasem wiele dziewcząt w okresie dojrzewania zapomina o tej jakże ważnej kwestii, błędnie myśląc, że wystarczy mocny makijaż, by skóra twarzy wyglądała dobrze. Nic bardziej mylnego. Makijaż to tylko dodatek, który ma podkreślić naszą urodę. Najważniejsza jest zdrowa, zadbana cera. To dzięki niej pięknie wyglądamy i dobrze się ze sobą czujemy. Dlatego zawsze stawiaj na pielęgnację, a my podpowiemy Ci, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

 

 

Sprawdź, czy wiesz, jak mieć piękną skórę!

 

Piękna cera to wyzwanie, któremu przy odrobinie dobrych chęci można bez trudu podołać. Kluczem do sukcesu jest wyrobienie nawyku codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Prawda, że proste? Wystarczy, że zadbasz o cerę dwa razy dziennie – rano i wieczorem – dostarczając jej wszystkiego, czego potrzebuje. Równie ważne jak to, abyś robiła to systematycznie, jest to, abyś robiła to we właściwy sposób. Przede wszystkim nigdy nie zapominaj o oczyszczaniu. Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów jej pielęgnacji. Powinnaś wykonywać je zarówno rano, jak i wieczorem. Dopiero na prawidłowo oczyszczoną skórę twarzy możesz nałożyć właściwy krem. Aby jego stosowanie mogło przynieść zadowalające rezultaty, musisz wybrać właściwy produkt, dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Dzięki temu, że przed jego użyciem dokładnie oczyścisz skórę twarzy, wszystkie zawarte w nim drogocenne składniki będą mogły przeniknąć w jej głąb, zapewniając komórkom odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Jego działanie powinnaś uzupełniać, stosując raz lub dwa razy w tygodniu maseczkę, oczywiście – pewnie Cię nie zaskoczymy – odpowiednie dobraną do potrzeb Twojej cery.

 

Oczyszczanie twarzy w domu krok po kroku

 

W związku z tym, że skuteczne oczyszczanie twarzy jest tak bardzo ważne dla kondycji jej skóry, postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej. Jak i czym oczyszczać twarz? Spróbujemy Ci wszystko wyjaśnić.

 

Zacznijmy od produktów. Do codziennego mycia twarzy możesz używać żelu, pianki lub płynu micelarnego. Ważne, aby każdy z tych produktów zawierał składniki, których działanie będzie odpowiednie do posiadanych przez Ciebie problemów. Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami, jesteś posiadaczką cery mieszanej lub tłustej postaw na produkty przeznaczone do cery trądzikowej, np. z linii Under Twenty. Dzięki substancjom aktywnym w nich zawartym nie tylko dogłębnie oczyścisz skórę twarzy, ale także zahamujesz namnażanie się bakterii i zredukujesz ilość wydzielanego sebum. Wybrany produkt stosuj codziennie rano i wieczorem. Pamiętaj, aby nigdy nie wycierać twarzy zwykłym ręcznikiem! Zamiast niego wybieraj jednorazowe ręczniki lub specjalne kompresy. W ten sposób ograniczysz kontakt bakterii ze skórą twarzy.

 

 

Dodatkowo raz lub dwa razy w tygodniu możesz wykonać peeling oczyszczający, który pomoże Ci odblokować pory i w ten sposób ograniczyć ryzyko powstawania niedoskonałości. Do tego celu możesz wykorzystać pochodzący ze wspomnianej wcześniej linii Under Twenty peeling głęboko oczyszczający. Dzięki zawartości drobinek ścierających wspomaga proces złuszczania obumarłych komórek naskórka, które nagromadzone w nadmiarze na powierzchni skóry zatykają ujścia gruczołów łojowych, sprzyjając namnażaniu się bakterii. Zastosowanie peelingu pozwala bardzo starannie oczyścić skórę twarzy, umożliwiając lepsze wnikanie substancji odżywczych zawartych w produktach wykorzystywanych na kolejnych etapach pielęgnacji, przez co skóra staje się jeszcze piękniejsza.

 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar