Diky

2019-07-05

TECHNOLOGIA

Tablet dla koneserów domowego kina

Wielu z nas uwielbia oglądać dobre filmy. Jest to przecież świetny sposób na relaks po ciężkim dniu. Często śledzimy kinowe premiery i gdy tylko mamy okazję, wybieramy się do kina. Jest to doskonała odskocznia od codzienności. A co jeśli wolimy zostać w domu i obejrzeć film na kanapie?

 
 
 
Jeśli jesteśmy domatorami i wyjście do kina jest dla nas nie lada wyzwaniem, możemy skorzystać z domowych możliwości. Jak wiadomo, nie zawsze pasuje nam godzina seansu. Jedno kino może nie mieć w repertuarze wyczekiwanego przez nas filmu, z kolei w kolejnym seanse mogą być bardzo oblegane, przez co nie będzie już szansy na zakup biletu. W takim przypadku świetnie sprawdzi się opcja domowego kina, gdzie filmy możemy oglądać bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia i nocy. Taką możliwość dają nam nie tylko komputery, ale również tablety.
 
Który tablet wybrać do domowego kina?
 
Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych modeli tabletów. Zarówno te nowsze, jak i te starsze idealnie spełnią funkcję domowego kina. Tablet, na którym będziemy oglądać filmy, powinien mieć przede wszystkim większy ekran. Pozwoli nam to na zwiększenie komfortu oglądania. Byłoby doskonale, gdyby tablet posiadał wyświetlacz o wielkości około 10 cali – jak tablet Samsung Galaxy Tab, model SM-T725NZKAXEO. Na rynku znajdziemy również większe tablety, takie jak na przykład Tablet Apple iPad Pro, który posiada ekran o przekątnej prawie 13 cali.
 
Tablet a jakość dźwięku
 
Niejedna osoba będzie zaskoczona, ponieważ jakości dźwięku producenci tabletów poświęcają bardzo dużo uwagi. Dzięki innowacyjnej technologii tablet może być wyposażony nawet w cztery głośniki, tak jak w przypadku modelu SM-T725NZKAXEO. Co więcej, niektóre tablety umożliwiają oglądanie filmów czy też seriali z trójwymiarowym dźwiękiem. Dzięki temu w pełni poczujemy klimat filmu. Z kolei wbudowane dobrej jakości głośniki dają nam szansę na realistyczne i doskonałe brzmienie w naszych czterech kątach.
 
Jak właściwie oglądać filmy w domowym zaciszu?
 
Dzięki bogatej ofercie platform internetowych filmy i seriale są dostępne cały czas. Wystarczy tylko usiąść wygodnie i wziąć do ręki nasz tablet. Filmy i seriale możemy oglądać online, jak również pobrać i obejrzeć je, gdy nie będziemy mieli stałego połączenia z Internetem. Możemy tworzyć nasze osobiste kolekcje, dodawać tytuły do ulubionych pozycji, czy też odznaczać te filmy, które już oglądnęliśmy.

Zaskakująco duża pamięć tabletów
 
Dostępne na rynku modele tabletów posiadają coraz to większą pamięć wbudowaną. Wbudowana pamięć tabletu zaczyna się od 2 GB, a dochodzi do nawet 32 GB. Co więcej, to nie koniec możliwości tych małych urządzeń. Tablet Samsung Galaxy Tab serii SM-T725NZKAXEO daje nam opcję zwiększenia całkowitej pamięci urządzenia o kolejne 512 GB. Taka pamięć z pewnością wystarczy, aby zachować dużą liczbę ulubionych filmów czy fotografii.
 
Dodatkowe udogodnienia
 
W niektórych modelach tabletów znajdziemy dodatkowe funkcje dla koneserów domowego kina. Dla przykładu tablet Huawei MediaPad M3 Lite posiada opcję Eyecare, która ochrania nasze oczy podczas nocnego oglądania. Z kolei model Lenovo Yoga Tab 3 850L dzięki wyjątkowej budowie umożliwia nam ułożenie laptopa w praktycznie dowolnej pozycji. Świetne rozwiązanie oferuje również tablet Samsung Galaxy Tab, który swoim użytkownikom umożliwia bardzo szybkie ładowanie baterii. Dzięki temu możemy cieszyć się oglądaniem filmów nawet do 15 godzin.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar