2019-05-29

Twarz

Co stosować do oczyszczania cery trądzikowej?

Każdy typ skóry potrzebuje codziennej pielęgnacji, ale może ona przebiegać inaczej. Nie ma jednego uniwersalnego kosmetyku, który sprawdzi się w każdym przypadku. Niektóre typy cery pielęgnuje się łatwo, inne wiążą się z kłopotami. Problemów może przysporzyć m.in. cera trądzikowa. W jaki sposób ją traktować, by jej kondycja była jak najlepsza?

 

 

Skóra trądzikowa kojarzy się z nastolatkami, ale mogą ją mieć osoby w różnym wieku. Największymi niedogodnościami, jakie się z nią wiążą, są wypryski i zaskórniaki. Wynikają one z nadaktywności wydzielania sebum i to właśnie koncentracja na normalizacji pracy gruczołów łojowych powinna stanowić podstawę pielęgnacji.

Dobre oczyszczanie cery trądzikowej kluczem do sukcesu

Oczyszczanie skóry trądzikowej robi się każdego dnia rano i wieczorem. Oprócz tego raz na tydzień lub rzadziej wykonuje się intensywniej działające zabiegi. Po jakie wtedy sięgnąć kosmetyki? Twarz myje się rano i wieczorem, ale nie wolno sięgać po mydło. Pozornie oczyści twarz, tymczasem skóra będzie przesuszona, wrażliwa i z odczynem zasadowym, przez co bakterie będą się rozprzestrzeniać. Tak samo unikać trzeba preparatów zawierających alkohol. To, co jest wskazane to żele lub pianki do mycia.

Ponieważ skład każdego z nich jest dostosowany do potrzeb konkretnego typu cery, czytając etykiety, należy sprawdzić, czy kosmetyk jest dla skóry trądzikowej. Działają one tak, by skóra się nie przetłuszczała, a pory nie zatykały. Po myciu twarzy stosuje się tonik, który będzie normalizować pH i koić. Następnie nakłada się krem do twarzy, również dla cery trądzikowej. Aby stany zapalne się nie rozprzestrzeniały, nie wolno ich rozdrapywać ani dotykać twarzy. Nie można też zasypiać w makijażu, bo rano wyprysków będzie więcej.

Co pomoże w oczyszczaniu?

Aby mówić o pełnej pielęgnacji twarzy, nie można ograniczać się do codziennych zabiegów. Oczyszczanie cery trądzikowej powinno się poszerzyć o odpowiednie maseczki i peelingi. I tutaj również trzeba zwracać uwagę na skład i to, czy jest to produkt dla tego typu skóry. Ze względu na to, że cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa i łatwo rozprzestrzeniają się drobnoustroje, nie można sięgać po peelingi z drobinami, które będą podrażniać stany zapalne. Zamiast tego rewelacyjnie sprawdzi się peeling enzymatyczny. Nanosi się go na twarz jak krem, a substancje aktywne delikatnie rozpuszczają martwy naskórek. Powinno się go robić raz lub dwa racy na tydzień.

Ponadto warto zaopatrzyć się w maseczki oczyszczające. Najlepiej sprawdzają się te, które zawierają algi albo glinki. Skutecznie usuwają zaskórniaki, sebum i wszystkie zanieczyszczenia. Maseczki stosuje się nieco rzadziej niż peelingi. Wystarczająca częstotliwość to raz na tydzień lub dwa. Jeśli pielęgnacja będzie uwzględniać i peelingi i maseczki, znacznie szybciej można pozbyć się zmian skórnych lub je zmniejszyć. Trzeba przy tym pamiętać, że skóra potrzebuje czasu i z dnia na dzień nie będzie wyglądać pięknie i promiennie, ale jest to wykonalne.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar