2019-04-21

Profilaktyka

Jak „lekko” przeżyć święta?

 10 sposobów na wielkanocne biesiadowanie.  Jak „lekko” przeżyć święta?

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, biesiad przy stole, jedzenie pysznych potraw. Któż z nas nie czeka na świątecznego mazurka, sałatkę jarzynową czy żurek? Jak co roku świąteczne stoły uginają się od ulubionych potraw. Co zrobić, by ten wielkanocny czas kojarzył nam się z przyjemnością, a nie z uczuciem ciężkości i przejedzenia? Zanotuj sobie 10 istotnych wskazówek!
 
 
 
 
 
 
1. Zachowaj zdrowy umiar – pamiętaj o tym, że nie musisz spróbować wszystkich potraw. Zaplanuj sobie jakich produktów i dań nie możesz sobie odmówić, a które są dla ciebie obojętne i nie są twoimi ulubionymi. Nakładaj na talerz małe porcje. W ten sposób masz większą kontrolę nad ilością jedzenia. 
 
2. Rozkoszuj się jedzeniem – konsumuj powoli, pamiętaj nie wszystko trzeba zjeść na raz.

3. Nie jedz niczego na siłę i odmawiaj bez skrępowania - jeśli kolejna porcja ciasta czy żurku przekracza możliwości twojego żołądka, po prostu podziękuj zdecydowanym tonem.

4. Odchodź od stołu - Po spożyciu głównego posiłku, wstań od stołu. W ten sposób unikniesz przegryzania między posiłkami.
 
5. Unikaj słodkich deserów i ciast. A jeśli chcesz już je zjeść to nie rób tego zaraz po głównym posiłku. Odczekaj trochę i daj czas organizmowi na trawienie. 
 
6. Nie popijaj jedzenia.
 
7. Zmobilizuj rodzinę do wspólnych spacerów po świątecznych posiłkach – ruch jest najlepszym lekarstwem.

8. Doprawiaj świąteczne potrawy - majeranek, kminek, imbir, anyż to niektóre z przypraw, które wspomagają trawienie.
 
9. Zmodyfikuj świąteczne menu - Zamiast majonezu do sałatki jarzynowej dodaj jogurtu. Jeśli szczególnie w święta nie możesz się oprzeć ciastom, poszukaj przepisów na te o mniejszej zawartości tłuszczu i cukru. Tradycyjny cukier możesz zastąpić ksylitolem.
 
10. Wspomóż pracę swoich jelit! Najlepiej do tego sprawdzą się naturalne preparaty, które możesz kupić w aptece. 
 
Do takich środków należy suplement diety Gastrolax Owoce & Błonnik. Oparty wyłącznie na naturalnym składzie wspomaga perystaltykę jelit: bogaty w figi, Calabacita, śliwki, tamaryndowiec, inulina, rabarbar. Nie zawiera senesu, nie powoduje biegunki. 
 
Produkt jest także przeznaczony dla osób odchudzających się. Gastrolax Owoce&Błonnik występuje w formie smacznych kostek do pogryzienia. Każda jest oddzielnie pakowana, dzięki Fresh Box System, po otwarciu opakowania gwarantuje, że produkt jest świeży. 
 
Gastrolax Owoce & Błonnik
Dostępny w dwóch opakowaniach 6 i 18 szt.
Cena: ok. 9,90zł za 6 kostek
Cena: ok. 26,00zł za 18 kostek
Dostępność: www.labpharma.pl
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar