Konkursy/

2019-03-28

MOTOKOBIETA

Pierwszy w historii festiwal – Motor Valley 2019 już w maju w Modenie!

Modena przygotowuje się na pierwszy w historii Festiwal Motor Valley, który rozpocznie się już 16 maja i potrwa do 19 maja 2019 r. Podczas czterodniowego święta zostaną zaprezentowane najlepsze samochody, produkowane w regionie Emilia Romagna. Goście będą mieli okazję spróbować pysznych przysmaków z wytwarzanych przez lokalnych twórców, poznać włoską kulturę i sztukę, a także wziąć udział w legendarnych wyścigach samochodowych. Nie może Cię tam zabraknąć!

 
 
 
 

Perły motoryzacyjne w jednym miejscu
Region Emilia Romagna uważany jest za “Dolinę Motoryzacyjną” nazywaną Motor Valley ze względu na ogormny wkład we włoski i światowy przemysł motoryzacyjny. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym powstają prawdziwe perełki – to własnie  tam produkowane są słynne: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati. Jest to równiez miejsce narodzin Enzo Ferrari, czyli ojca Ferrari. Wszystkie te marki zrogmadzone są w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy.
 
 
Oprócz produkcji aut wysokiej klasy region Emilia Romagna oferuje przyjezdnym mnóstwo atrakcji i wydarzeń, które jeszcze bardziej podkreślają jego wyjątkowość. Świadczy o tym 15 muzeów motoryzacyjnych należących do słynnych fabryk i 16 prywatnych kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli. Największą popularnością cieszą się Muzeum Ferrari w Maranello, Muzeum Casa Enzo Ferrari w Modenie, a także Muzeum Ducati w Bolonii. W regioie Emilia Romagna znajdują się  także cztery tory wyścigowe do zawodów sportowych, na które co roku przybywa ponad 1,2 mln turystów, 16 500 firm i 66 326 pracowników. Ponadto, wzdłuż starej Via odbywa się legendarny wyścig samochodowy Mille Miglia, czyli wyścig starych samochodów, który rozpoczyna się w Brescii w północnej części Włoch, i ciągnie się wzdłuż regionu Emilia Romagna aż do Rzymu. 
 
 
 
 
 

Kultura i sztuka w Modenie
Poza atrakcjami związanymi z motoryzacją, turyści mogą zwiedzić historyczne włoskie miasto, czyli pełną zabytków UNESCO Modenę. Przyjezdni mogą spróbować tam włoskiej kuchni, a także dokładnie poznać kulturę i sztukę tego regionu. To właśnie w tym mieście znajduje się kultowa restauracja szefa kuchni Massimo Bottura, która została trzykrotnie nagrodzona gwiazdką Michelin. To miejsce powinno koniecznie znaleźć się na Twojej liście, podczas wizyty w Modenie. 
 

Bogaty program Festiwalu
Motor Valley Festiwal przeznaczony jest nie tylko dla fanów motoryzacji, ale także dla osób, które chcą udać się na kilkudniową, niezapomnianą wycieczkę. Poza pokazami i wyścigami samochodowymi pomysłodawcy przygotowali równiez atrakcje, które zadowolą nawet najbardziej wymagajacych. Sprawdź, co przygotowali organizatorzy na cztery Festiwalowe dni:  
 
16-19 maja – centrum miasta Palazzo Ducale w Modenie - Dziedziniec Honorowy: od 11:00 do 23:00, wystawa najlepszych marek z regionu Motor Valley 
17 maja wieczorem – centrum miasta Piazza Roma w Modenie: A Ferrari Tribute, skupiający historyczne Ferraris z całej Europy; samochód otwiera paradę MilleMiglia następnego dnia
17 - 19 May –  Piazza Matteotti: w Modenie "Piazza del Gusto", będzie miejscem degustacji najlepszych tradycyjnych potraw, w tym Tigelle, Parmigiano Reggiano, Traditional Balsamic Vinegar z Modeny, Lambrusco i Amarene Brusche oraz Modena PDO Ham
18 maja 6.45-12.30 – Park Novi Sad: MilleMiglia, prezentacja “Najpiękniejszego wyścigu na świecie”- Enzo Ferrari
17-19 maja – Piazza Grande: Wystawa samochodów Pagani z okazji 20-lecia Zondy
18 maja – Park Narodowy Novi Sad: Pokaz Formuły 1 Pit Stop
18-19 maja –  Autodromo di Modena: Wystawa najnowszych samochodów. Na torze wyścigowym Modena zostaną zaprezentowane auta z okazji Motor1days. 100 najnowszych modeli samochodów przeprowadzi testy torowe, drogowe i terenowe, wyzwania z wirtualnymi symulatorami, a także jedne z najpiękniejszych samochodów prezentowanych na padoku www.motor1days.com
 
Wakacje w Modenie? Dlaczego nie! Wybierz pakiet, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i ciesz się niezwykłymi chwilami w regionie Emilia Romagna. W Motor Valley znajdziesz mnóstwo rozwiązań i możliwości spędzenia czasu – przez cały rok. 
 
Pakiety wakacyjne na Festiwal i wycieczkę do Motor Valley:
 
 https://www.motorsite.it/en/featured-offers-e1
https://www.motorsite.it/en/motor-valley-experience-a38 
 
Więcej informacji na temat regionu Emilia Romagna można znaleźć na stronie: 
www.emiliaromagnaturismo.it/en 
 
Więcej informacji na temat wyścigu Mille Miglia:
https://1000miglia.it/events/1000-miglia-2019/?lang=en
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar