2019-03-23

DZIECIAK

Pierwsze kolonie dziecka – jak przygotować pociechę do wyjazdu?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nim plany na ciekawe spędzenie ciepłych dni. Wielu rodziców decyduje się na kolonie, jednak niektórzy mają obawy – czy maluch poradzi sobie z rozłąką? Co spakować do plecaka? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który rozwieje Twoje wątpliwości.

 

 

Wybór kolonii i rozłąka

Pierwszy wyjazd to spore przeżycie – zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Warto najpierw sprawdzić samą kwestią organizacji: czy osoba odpowiedzialna za kolonie wzbudza zaufanie, jakie są zapewnione warunki oraz opinie innych rodziców.
 

Jeżeli masz pewność, że wszystko jest w porządku, to czas na rozmowę z Twoją pociechą. Przedstaw mu plan wyjazdu, poinformuj, że zawsze może do Ciebie zadzwonić oraz zwrócić ze wszystkim do opiekuna grupy.


Jeżeli maluch waha się lub nie chce jechać, to możesz zaproponować rozwiązanie pośrednie – pociecha wyjedzie na kilka dni, a gdy tylko będzie chciała wracać, to rodzice zapewnią przyśpieszony powrót. W większości przypadków dziecko jednak już po dwóch dniach jest zaaklimatyzowane i nie myśli o przyjeździe do domu. Możesz również wysyłać malucha na weekend do dziadków czy innych bliskich osób, co pozwoli mu się oswoić z nieobecnością rodziców.

Co spakować do plecaka?

Kolonie zazwyczaj trwają jeden lub dwa tygodnie i do tego czasu dostosuj ilość potrzebnych rzeczy. Najwygodniej dla malucha będzie spakować ubrania i inne akcesoria do walizki na kółkach lub nieusztywnianego plecaka. Co będzie potrzebne?
 

Ubrania, takie jak kurtka przeciwdeszczowa, wygodne T-shirty, krótkie spodenki, dresy, ciepła bluza, piżama, bielizna i czapka lub kapelusz. Jeżeli planujesz zakup dobrych jakościowo ubrań gwarantujących komfort i przewiewność, odzież dziecięca Mayoral spełni Twoje oczekiwania.

Następnie dodatki, czyli okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem, spray odstraszający kleszcze i owady, szczoteczka do zębów i pasta, kosmetyki do kąpieli i ręcznik.

Inne przydatne akcesoria to: saszetka na legitymację lub drobne pieniądze oraz rzeczy wskazane przez pociechę, np. ulubiona książka lub maskotka.

Przygotuj sobie listę i zaangażuj dziecko – ta umiejętność bardzo przyda mu się w dorosłym życiu.


 

Pierwszy wyjazd dziecka bez rodziców to spore wydarzenie, które może być stresujące. Pamiętaj jednak, że dla Twojej pociechy to idealna okazja na naukę samodzielności, poznanie nowych osób i niesamowite wspomnienia

Komentarze (1)

agnes (2019-03-29 20:22:57)
kolonie
Zapisałam córcię razem z najlepszą koleżanką z klasy na kolonie na Mazurach z but-em a że Majeczka jest nieśmiała to przyda jej się druga osoba żeby nie czuła się wyobcowana. Czas najwyższy się usamodzielnić i nie trzymać mamusinej spódnicy
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar