2019-03-01

Napoje

Rozgrzewający Chai – zainspiruj się z Dilmah

Dobra herbata rozgrzeje, wzmocni, a przede wszystkim poprawi samopoczucie. Mimo, że wiosna pojawia się za oknami, na ciągle chłodne wieczory Dilmah proponuje Ceylon Spice Chai z linii Exceptional. Herbata jest dostępna teraz również w sklepach.

 
Dilmah Exceptional to kolekcja herbat i ziół zebranych ręcznie. Kompozycje z tej serii są nowoczesne w stylu i smaku, jednak wytwarzane tradycyjnymi metodami. Oferta Dilmah Exceptional skierowana do klientów indywidualnych została poszerzona o Ceylon Spice Chai, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla restauracji.
 
 
Cejloński chai
 
Rozgrzewające herbaty kojarzą się głównie z imbirem, cynamonem i goździkami. Wszystkie te składniki znajdują się w herbacie Ceylon Spice Chai. Zawiera ona także składnik, który nadaje jej zupełnie nowy, pobudzający aromat – trawę cytrynową. Przyprawy zostały połączone z cejlońską czarną herbatą typu BOP, co gwarantuje, że napar otrzymany po zaparzeniu będzie mocny, ciemny i aromatyczny.

Zainspiruj się herbatą
 
Szukając nowych połączeń smakowych warto pomyśleć o dodatkach, które dopełnią przygotowany napar. Parowanie herbaty z jedzeniem to coraz popularniejszy sposób na wzmocnienie smaku potraw oraz samego napoju. Ceylon Spice Chai, dzięki korzennym przyprawom dobrze sprawdzi się w towarzystwie ciast orzechowo-miodowych oraz klasycznej szarlotki.
 
Ceylon Spice Chai to także idealna baza do przygotowania rozgrzewającego napoju, który umili każdy wieczór. Jak go zrobić?
 
1.Zaparz herbatę w ulubionym kubku.
2.Dodaj do niej plaster pomarańczy i świeży imbir.
3.Odstaw herbatę na 3-4 minuty, aby nabrała pełni aromatu.
4.Przed samym wypiciem możesz dodać łyżeczkę miodu lub dobrej, najlepiej domowej konfitury. Warto wybrać pigwową lub z czarnej porzeczki, gdyż zawierają najwięcej witaminy C oraz innych witamin, które wspomogą osłabiony przez zimę organizm.
 
Składniki: czysta czarna cejlońska herbata, imbir (10%), cynamon (10%), goździki (7%), trawa cytrynowa (5%)
 
Cena produktu na www.sklep.dilmah.pl: 11,30zł
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar