Konkursy/

2019-02-07

Pielęgnacja ciała

Pokochaj siebie na Walentynki

Ostatnie wyniki badań Światowej Organizacji Zdrowia są wstrząsające: Polki są najmniej zadowolone ze swojego wyglądu w całej Europie. I to w czasach, gdy tak wiele mówi się o „body positive” i pięknie płynącym „z wnętrza”. Dlatego w tym roku zrób coś tylko dla siebie. Wprowadź kilka niewielkich zmian, a zobaczysz, że w Walentynki zachwycisz wszystkich wewnętrznym blaskiem, szczerym uśmiechem i nową pewnością siebie.  

 
W dzisiejszych czasach, gdy świat pędzi coraz szybciej, mamy więcej obowiązków na głowie i jednocześnie coraz więcej pokus technicznych, informacyjnych, „wypełniaczy” czasu. W takich warunkach bardzo łatwo jest wpaść w wir działań automatycznych. Pozostaje niewiele czasu na myślenie o sobie, na zauważanie siebie, swoich pragnień, potrzeb, myśli. Często ciężko jest się zatrzymać i zastanowić: „Czy to jest to, czego chcę?”. Dopóki nie zwolnimy na chwilę i szczerze nie zastanowimy się nad swoimi potrzebami, nie będzie jasnego celu, ku któremu warto dążyć. 
 
 
 
Spisuj nawet najmniejsze sukcesy
 
Zapisywanie pozytywnych wspomnień pomoże Ci się na nich skupić. Wystarczą trzy rzeczy dziennie, które wywołały chwilę dumy lub sprawiły przyjemność. Może znalazłaś 20 minut na kolejny rozdział ulubionej książki lub kilka chwil na ćwiczenia, ktoś odwzajemnił uśmiech, zdobyłaś nowego klienta lub zjadłaś fantastyczne smaczny i zdrowy posiłek. Te zapiski pomogą zbudować pewną siebie i świadomą swoich sukcesów kobietę. Zasługujesz na to!
 
Z dumą podkreślaj różnice
 
Gdy Cindy Crawford zaczynała karierę, sugerowano jej, aby usunęła swój charakterystyczny pieprzyk. Stanowczo odmówiła, bo to było coś, co sprawiło, wyróżniało ją spośród innych i uznała to za część swojego fizycznego piękna. Wszyscy myślą o pięknie w inny sposób. Dlatego, gdy zignorujesz rzekomą normę, łatwiej dostrzeżesz, jaka jesteś piękna. Jakie atrybuty warto podkreślić i wydobyć. Może alabastrową cerę? Lśniące włosy? Gibkie ciało? Piękno jest tym, co lubisz. Naprawdę, nie ma znaczenia to, co mówią inni.

Skoncentruj się na swoim wnętrzu
 
Wewnętrzne piękno to nie jest wyświechtany frazes. Pomyśl o swoich osiągnięciach, hobby i rzeczach, które robisz dla innych. Możesz pomyśleć, że wyglądałaś okropnie, gdy się obudziłaś, ale gdy jesteś po porządnym treningu, czujesz się silna, pewna siebie i piękna. Piękno to nie tylko to, jak wyglądasz na zewnątrz. Chodzi także o to, co czujesz w sercu. Niech twoje wewnętrzne piękno będzie wszystkim, co widzisz. Inni też to zobaczą. Ci, którzy nie są w stanie tego dostrzec, są bez znaczenia.

Wprowadź codzienny pielęgnacyjny rytuał 
 
Zaplanuj sobie 15-20 każdego dnia i bądź sama ze sobą. Zatrzymaj się, zrelaksuj, zastanów nad pozytywami. Przez ten czas możesz również zadbać o pielęgnację. Zapalić aromatyczną świecę, pomalować paznokcie, zrobić peeling, nawilżyć skórę lub wypić zdrowy koktajl, który będzie witaminową bombą. Możesz sprawdzić  polskie, certyfikowane kosmetyki naturalne - tworzone z pasją, po to by zgodnie z naturą wspierać wewnętrzne piękno. Jeśli nie masz wiele czasu, możesz przyjrzeć się również właściwościom popularnych i pysznych superfoods i wybrać coś tylko i wyłącznie dla siebie.

Kochaj siebie i dziel się miłością
 
Realizacja tych czterech punktów sprawi, że będziesz dla siebie lepszą osobą. Jednak jest jeszcze coś, co pomoże podkręcić efekt, który chcesz uzyskać w Walentynki. To wspomniane wyżej superfoods, z których możesz przygotować ekspresowy koktajl i popijać go w czasie swojego rytuału. – Przed Świętem Zakochanych dobrze sprawdzą się takie naturalne składniki i afrodyzjaki jak żeńszeń, ashwagandha i maca. Każdy z nich wspiera prawidłowe krążenie, pobudza libido, zwiększa energie? seksualna? i równoważy układ hormonalny. Taka mieszanka superfoods i łagodzących adaptogenów dodaje siły i dobrego nastroju – podpowiada Marta Ravensdale, twórczyni polskiej marki Zojo Beauty Elixirs. – Z tą myślą powstała też jedna z naszych mieszanek The Sexy Formula, do której dodaliśmy  surowe kakao zawierające anandamid. To dobrze znany neuroprzekaźnik wzmacniający pozytywne samopoczucie, znany również jako „cząsteczka błogości”. Może zwiększyć poczucie zadowolenia dzięki wydzielaniu serotoniny i uwolnieniu endorfin, podobnie jak w stanie zakochania – dodaje. 
 
 
 
 
Czy potrzeba czegoś więcej? Wesołych Walentynek!
 
Dostępne online i w butiku na ul. Stawki 2a lok. 7 w Warszawie.
www: www.zojoelixirs.com
instagram: https://www.instagram.com/zojoelixirs_pl/ #zojogirls
facebook: https://www.facebook.com/ZojoElixirspl/ 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar