2019-01-22

Nowinki

Czas karnawału – jakie przebrania dla dzieci i dorosłych

Impreza karnawałowa za chwilę, a Ty wciąż nie masz odpowiedniego stroju dla siebie i swojej pociechy? Nie martw się! W tym tekście znajdziesz garść inspiracji i pomysłów na przebranie dla dziecka, ale także dla siebie.

 

 

Przerażające, zabawne czy tajemnicze? Poznaj pomysły na stroje na karnawał dla dorosłych

Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy na przebranie, które założysz prawdopodobnie tylko raz w ciągu całego roku, popuść wodze fantazji, wykorzystując to, co masz w zasięgu ręki. Jedną z propozycji przebrania dla dorosłych może być inspiracja Rodziną Addamsów. Strój w stylu Wednesday możesz łatwo stworzyć, zakładając czarną sukienkę z kontrastującym, białym kołnierzykiem. Od kilku sezonów cieszy się ona dużą popularnością. Jeśli nie masz jej w szafie, możesz skorzystać z trwających właśnie wyprzedaży i kupić ją taniej. Do charakteryzacji niezbędne będzie również zaplecenie włosów w warkocze, podkreślenie oczu ciemnym cieniem, a ust – czarną pomadką. Gotowe!

Inną propozycją stroju na karnawał, który wymaga jednak większej staranności w przygotowaniu, jest strój pielęgniarki zombie. Ta, skądinąd, upiorna postać podczas zabawy wzbudza więcej śmiechu aniżeli strachu. Do przebrania niezbędny jest biały fartuszek, sukienka lub tunika o prostym kroju. Załóż do niej białe zakolanówki lub pończochy. Ucharakteryzuj się za pomocą farbek do twarzy, a do ręki weź strzykawkę z zieloną zawartością imitującą truciznę (możesz do tego celu użyć smoothie z zielonych warzyw).

Jeśli chodzi o panów, dobrym pomysłem na przebranie pasujące do domówki czy zorganizowanego w klubie balu przebierańców może być strój Batmana, Supermana czy hrabiego Draculi. Ci, którzy wolą nieco inne klimaty, mogą przywdziać kostium kościotrupa, lub wcielić się w rolę roztańczonego hipisa.

Jakie przebranie dla dziecka warto uwzględnić w okresie karnawału?

W kwestii przebrania karnawał pozostawia duże pole do popisu. Rodzice dziewczynek lubiących motywy znane z bajek Disneya mogą pójść tą drogą, przebierając swoje małe księżniczki za postać Elsy z Krainy Lodu. Świetnym pomysłem na przebranie dla dziecka może być również postać Śpiącej Królewny, o aksamitnie czarnych włosach, kolorowym stroju i – rzecz jasna – z soczyście czerwonym jabłkiem trzymanym w dłoni.

Jeżeli chodzi o stroje na karnawał dla chłopców, tu również można zaszaleć. Wielu kilkulatków wprost uwielbia motywy związane z Gwiezdnymi Wojnami. Bez problemu można wypożyczyć gotowe, kompletne przebranie dla dziecka utrzymane w tej stylistyce. Świetnie prezentować będzie się także motyw Zorro – tu również można skorzystać ze sklepów lub wypożyczalni oferujących profesjonalny strój lub przy odrobinie wolnego czasu i dostępnych materiałów, samodzielnie przygotować efektowny kostium.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar