2019-01-15

Buty

Śniegowce damskie – z jakiego materiału?

Śniegowce szturmem podbiły serca kobiet na całym świecie i wręcz wdarły się na salony. Śniegowce damskie gwarantują ciepło i chociaż nie należą do najładniejszych butów, to urody wcale nikt od nich nie wymaga.

 

 

Materiały wykonania śniegowców

Śniegowce damskie to buty przeznaczone – jak sama nazwa wskazuje – na śnieg. Najlepsze na zimę, kiedy brnięcie przez ośnieżony chodnik wymaga nie lada zwinności i kiedy nietrudno o upadek. Śniegowce to buty lekkie, ciepłe i o bardzo prostej konstrukcji. Żeby spełniały swoje zadanie, czyli ogrzewały, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. W rejonach, gdzie śniegowce nosi się od wieków, czyli np. w Alpach, buty takie produkowało się i produkuje z naturalnych zwierzęcych skór. Odpowiedni sposób wykonania i impregnacji gwarantował, że takie buty były nieprzemakalne i sprawdzały się nawet w błocie. Syntetyczne śniegowce są śniegowcami tylko w nazwie, bo bardzo szybko przeciekają, a poza tym nie gwarantują odpowiedniej ochrony termicznej. Prawdziwe śniegowce damskie powinny być ocieplane wełną albo wykonane ze skóry renifera odwróconej włosiem do środka. Syntetyczne ocieplenie nie zagwarantuje nigdy takiego komfortu termicznego jak ocieplenie naturalne.

 

Wysokość śniegowców

Im wyższe są śniegowce, tym lepiej. Większość modeli sięga do połowy łydki, ale można też kupić niższe śniegowce damskie sięgające zaledwie za kostkę. Tutaj wybór musi być podyktowany warunkami, w jakich chcesz używać takich butów. Mówi się, że te do chodzenia po górach mogą być krótsze, bo wtedy będą wygodniejsze. Oczywiście powinny dobrze stabilizować kostkę, czyli solidnie do niej przylegać. Dłuższe oczywiście też muszą mieć odpowiedni krój – im bardziej przylegający do łydki, tym lepiej. W takim przypadku trzeba się jednak będzie zdecydować na model zapinany na zamek, a nie wciągany.

 

Śniegowce śniegowcom nierówne

Na stronie 7buty.pl/damskie/sniegowce możesz porównać różne modele śniegowców i z pewnością pierwszym, na co zwrócisz uwagę, będzie zróżnicowanie cenowe butów. Najtańsze modele butów kosztują niecałe 300 zł, ale można znaleźć też takie, których cena przekracza 1000 zł. Te różnice w cenach są spowodowane przede wszystkim renomą danego producenta – im bardziej znany, tym jego buty będą droższe. Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania obuwia. Sama nazwa śniegowce nie gwarantuje, że będziesz mieć do czynienia z butami do zadań specjalnych. Musisz zwrócić uwagę, z czego uszyte są konkretne śniegowce damskie, jakie mają łączenia (szycie, klejenie), jak są wysokie, jaką mają podeszwę. W przypadku podeszwy ważna jest nie tylko grubość, ale i elastyczność, rodzaj karbowania i twardość materiału.

 

Droższe śniegowce damskie zawsze będą Ci służyły dłużej i co do tego nie ma chyba najmniejszych wątpliwości. Najlepsze firmy zajmujące się produkcją śniegowców dokładają wszelkich starań, żeby ich buty zachwycały jakością. Oczywiście musisz wiedzieć, że śniegowce wymagają odpowiedniej konserwacji.

 

Jak pielęgnować drogie śniegowce?

W przypadku tańszych butów zwykle nie zaprzątamy sobie głowy kwestiami konserwacji, ale kiedy chodzi o te droższe, zwracamy na to uwagę. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest utrzymanie butów w stanie suchym. Jeśli zdarzy się, że przemokną, trzeba je czym prędzej wysuszyć i można do tego wykorzystać gazety albo specjalną suszarkę do obuwia. Śniegowce wykonane ze skóry trzeba też pastować i można to robić specjalną pastą o właściwościach impregnujących. Takie pasty mogą być czarne, brązowe, granatowe albo bezbarwne, pozostające jedynie połyskliwy film.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar