2019-01-14

Dodatki

Zimowa ochrona głowy

Dla większości osób czapka zimą to konieczność. Przede wszystkim zapewnia ochronę przed zimnem i wiatrem, a poza tym w doskonały sposób może podkreślać stylizację. Warto pamiętać, że odpowiedni model sprawi, że będzie nam przyjemnie niezależnie od aury, a szereg fasonów, tkanin oraz kolorów pozwoli dopasować najlepszy model do swojego typu urody oraz zimowej garderoby.

 


Nie lubię czapki!
Wiele osób rezygnuje z nakrycia głowy zimą. Powody są różne i czasem dość błahe, ale w argumentach pań i panów najczęściej pojawia się zdanie, że po prostu źle wyglądają, włosy się pod czapką nieodpowiednio układają i oczywiście to, że wcale nie jest ona potrzebna. Z tą pierwszą tezą bardzo łatwo jest wygrać, ponieważ od kilku lat trendy są niezwykle przyjazne i na rynku pojawia się cały szereg modnych modeli, a komplety z szalikami, kominami i rękawiczkami pozwalają stworzyć niezwykle przyjemną stylizację, która będzie rewelacyjnie wpisywać się i w miejski casual, i też w sportowy look – tak pożądany podczas weekendu czy urlopu na nartach.
 
Z jakich materiałów szyte są czapki?
Przede wszystkim czapka ma chronić głowę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Ta funkcja w dużej mierze zależy i od kroju, i od użytych materiałów. Najpopularniejsze są nakrycia z wełny, która ma doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz zapewnia ciepło. Naturalna włóczka gwarantuje również oddychalność, ma świetne właściwości antystatyczne oraz antyalergiczne. Poza tym charakterystyczne sploty po prostu bardzo dobrze wyglądają i rewelacyjnie wpisują się w różne stylizacji. W ofercie firm znajdziemy również materiały z domieszką sztucznych włókien. Najczęściej stosuje się akryl, który zwiększa elastyczność i trwałość splotu. Czapki wyprodukowane z mieszanki naturalnej wełny oraz akrylu kupisz m.in. na https://pamami.pl/. W modzie są czapki z wełny merino, która jest otrzymywana z runa australijskich owiec. Ten rodzaj włóczki bardzo dobrze izoluje przed zimnem, ale również charakteryzuje się niskim poziomem pochłaniania wody, zapachów. I dzięki temu jest antybakteryjny i antyalergiczny. Właściwości termiczne merino sprawiają, że świetnie sprawdza się i w niskich i wysokich temperaturach.

Czapka w stylu outdoorowym
Wiele osób wybiera ciepłe, lekkie i oddychające czapki z polaru. Przede wszystkim takie modele sprawdzają się w czasie uprawiania różnych aktywności, ponieważ rewelacyjnie dbają o termoregulację. Dlatego właśnie bardzo często w czapkach zimowych wełnianych znajdziemy polarowe podszycia, które zwiększają izolację cieplną. Dodatkowo efekt wzmacniają takie materiały jak na przykład Thermolite. Bardzo istotną zaletą tego materiału jest również to, że bardzo szybko schnie. W specjalistycznych czapkach zimowych natomiast wszywa się wodoszczelne i wiatroodporne membrany, które doskonale wentylują i odprowadzają nadmiar potu na zewnątrz. 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar