Konkursy/

2019-01-02

TECHNOLOGIA

Mp3 dla dziecka - czy to dobry pomysł?

Dzieci poznają świat bardziej intensywnie niż osoby dorosłe. Być może dlatego, że wiele rzeczy widzą po raz pierwszy w życiu i są dla nich niezwykłe. Tak samo jest z muzyką, bo maluchy i starsze dzieci nie mogą bez niej żyć. Możemy sprawić, że muzyka będzie zawsze z nimi. Jak to możliwe? Zakup odtwarzacza mp3. To naprawdę dobry pomysł.

 

 

 

 

Mp3 - niedrogi, cenny prezent

Profesjonalny sprzęt do słuchania muzyki może być bardzo drogi, a przyznają to melonami muzyki, nierzadko otaczający się sprzętami wartymi kilka tysięcy złotych. Planując kupno odtwarzacza mp3, nie musimy obawiać się dużych kosztów, ponieważ to urządzenie dość popularne, a nawet zapomniane, bo od kiedy można słuchać muzyki ze streamingowych portali, spadła wartość mp3. Nie oznacza to jednak, że taki prezent dla dziecka nie będzie doskonały, tym bardziej że niedrogi i dostępny w wielu różnych odsłonach.

 

 

Kasety i CD to odległa przeszłość

Kto jeszcze pamięta czasy walkmanów czy discmanów, gdy do odsłuchu potrzebowaliśmy kaset i płyt CD. Nie było to wygodne, bo zabieranie ze sobą nośników to dodatkowe kilogramy i łatwość zagubienia cennych nagrań. W przypadku dzieci nabiera to dodatkowego znaczenia, bo z jednej strony ciężar kaset czy płyt może je zniechęcić do słuchania muzyki, z drugiej strony - dzieci żyją w swoim świecie, więc łatwo mogą “posiać” gdzieś nagrania. Poza tym, kto jeszcze dziś tak słucha muzyki? To naprawdę rzadki sposób, a jak ktoś tak robi, to bardziej z sentymentu za minionymi czasami…

Jaki wybrać odtwarzacz mp3?

Najlepszy odtwarzacz mp3 dla dzieci powinien być wyposażony w najważniejsze funkcje, szczególnie mowa tu o wyświetlaczu LED, możliwości programowania utworów oraz dostęp do wejścia AUX IN, pozwalającego podłączyć sprzęty zewnętrzne. Wspomniany wyświetlacz LED jest niezwykle istotny, bo zapewnia komfortowe korzystanie z urządzenia, dzięki czemu dziecko szybko nauczy się obsługi i będzie mogło z niego korzystać bez naszej pomocy. Sprawdza się również odtwarzacz mp3 w ciekawe, jaskrawe kolory, które dzieciaki uwielbiają bądź jeszcze lepiej - we wzory lub grafikę z ulubioną postacią.

 

 

Poza tym odtwarzacz mp3 powinien być wytrzymały i łatwy w obsłudze, chociaż dla dzieci wychowanych niekiedy na bardziej nowoczesnych sprzętach, nie powinno być problemu ze zrozumieniem, jak działa “empetrójka”. Liczy się także jakość dźwięku, żeby maluch nie zniechęcił się, gdy zamiast muzyki usłyszy skrzypienie, krzyki i nieprzyjemne dla ucha szumy.

Czy wiek dziecka się liczy?

I tak, i nie. Niezależnie od tego, ile dziecko ma lat, warto kupować mu mądre zabawki, a mp3 to wprowadzenie w świat dźwięków. To, że maluch będzie sobie sam wybierał poszczególne utwory, to dodatkowa dla niego gratyfikacja. Z drugiej strony, wykluczone jest, aby kupować odtwarzacz mp3 dla dzieci poniżej 3 roku życia - ze zrozumiałych względów. Dla starszych dzieci, na przykład powyżej 10 lat również może być to nietrafiony podarunek, bo nierzadko pociechy w tym wieku korzystają z bardziej zaawansowanych technologii. Chociaż to, czy tak jest, zależy od tego, do jakich urządzeń ma dostęp.

Na pewno warto przemyśleć zakup tego sprzętu, ale zanim to zrobimy, oceńmy, jakie mp3 sprawdzi się najlepiej.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar