Konkursy/

2018-12-27

Twarz

Makijaż permanentny - czy warto?

„Pomocy!”, „Ratunku”. Takimi słowami bardzo często zaczynają się posty niezadowolonych klientek gabinetów estetycznych, dla których zabiegi makijażu permanentnego okazały się totalną katastrofą. Na jednym z forów widnieje wpis zrozpaczonej Anity: „2 tygodnie temu zrobiłam sobie makijaż permanentny brwi. Brwi są po prostu okropne. Są ciemne i wychodzą poza linię moich naturalnych brwi. Poza tym barwnik miał wyblaknąć, a opuchlizna zniknąć. Czy któraś z Was miała podobny problem? Chciałabym je usunąć. I to szybko! Czy znacie jakiś dobry salon w naszym mieście? Ile taki zabieg kosztuje ? Ratunku!” Czy warto w ogóle decydować się na makijaż permanentny? Jakie są plusy i minusy takiego zabiegu? Ile to dokładnie kosztuje i czego unikać, żeby nie znaleźć się w sytuacji Anity?

 

 

Plusy makijażu permanentnego

Najczęściej na zabieg makijażu permanentnego decydują się osoby żyjące w pośpiechu, ceniące sobie wygodę i komfort. Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać, a efekty są od razu widoczne. Tego typu zabiegi są w pełni bezpieczne. Makijaż permanentny pozwala także na ukrycie niedoskonałości urody, np. na  zlikwidowanie widocznych asymetrii i wyrównanie konturów brwi czy ust. Trwałość takiego makijażu wynosi około 2 do 4 lat. Nie musimy się więc martwić, że makijaż nam się znudzi, bo możemy go po czasie zmienić lub z niego zrezygnować.

Minusy makijażu permanentnego

Musimy pamiętać, że wykonanie tego typu makijażu wiąże się z bólem. Mimo zastosowania środków znieczulających zabieg jest bolesny. Najbardziej bolesnym miejscem są usta, ponieważ tam znajduje się najcieńsza skóra.

Kolejną wadą jest jego trwałość. Oczywiście, jeśli zabieg jest zrobiony dobrze jego trwałość jest zaletą. Gorzej jeśli coś pójdzie nie tak… Trzeba się bardzo dobrze zastanowić czy makijaż próbny pasuje do naszej urody i czy będziemy dobrze czuć się w zaproponowanym przez kosmetyczkę kolorze. Nawet drobne przesunięcia linii, czy ich zbyt intensywny kolor, mogą spowodować, że twarz będzie wyglądała sztucznie, a rysy twarzy będą zbyt mocne.

Profesjonalna linergistka przed zabiegiem zawsze wykonuje wizualizację efektu końcowego. Jest to rysunek, który pokazuje końcowy efekt zabiegu. Na tym etapie możemy zdecydować czy chcemy bardziej wyrazisty czy delikatniejszy makijaż.

Jeśli, jak Anita, trafimy w niepowołane ręce, możemy zarazić się groźnymi wirusami. Gdy zabieg zostanie wykonany nieprofesjonalnie, np. jeśli barwnik zostanie wprowadzony zbyt głęboko i wykroczy poza obręb naskórka, na skórze mogą pozostać nierówności i zrosty. Dlatego tak istotne jest, aby na wykonanie makijażu permanentnego wybrać się do sprawdzonego i zaufanego salonu kosmetycznego.

Ile to kosztuje?

Makijaż permanentny jest dużym wydatkiem. Najpopularniejsza pigmentacja brwi kosztuje w granicach 1800 zł, a ust 2200 zł. Wykonanie kresek górnych na powiekach to koszt około 2200 zł. Ale jeżeli się na niego decydujemy nie należy oszczędzać. Twarz jest naszą wizytówką i jeśli już chcemy coś w niej poprawić lepiej zrobić to dobrze, a tanio nie znaczy dobrze i dokładnie. Taka kwota może nam się wydawać wysoka, ale jeśli zdamy sobie sprawę, że to makijaż na lata, który zapewni nam komfort i wygodę każdego dnia, warto znaleźć na to pieniądze. Z pomocą mogą tu przyjść pożyczki pozabankowe, które są coraz bardziej popularne w Internecie. Pożyczki pozabankowe mają zazwyczaj zerowe oprocentowanie, a ich spłata jest rozłożona na wygodne raty. Pożyczki pozabankowe są przeznaczone dla osób, które nie lubią formalności i chcą mieć od razu pieniądze na koncie. Czy pożyczki pozabankowe są bezpiecznie? Przeczytaj tutaj - https://proficredit.pl/pozyczki-pozabankowe-bezpieczenstwo/

A co jeśli coś pójdzie nie tak?

Jeśli zabieg się nie udał, i tak jak Anitę, makijaż zamiast dodawać urody oszpeca, trzeba szukać ratunku w profesjonalnej klinice. Źle wykonany makijaż można na szczęście skorygować. Dzięki pigmentacji korygującej można zniwelować skutki nieudanego zabiegu, używając specjalnych pigmentów do kamuflażu. Jeśli taka metoda to za mało pozostają zabiegi laserowe i operacje plastyczne.

 A jakie jest Wasze zdanie na temat makijażu permanentnego? Jesteście za czy przeciw?

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar