2018-11-26

Dodatki

Czapki zimowe na co dzień i od święta - dlaczego warto wybrać producenta Kamea?

Sezon na noszenie okrycia głowy rozpoczął się wraz z niedawnym ochłodzeniem i coraz niższymi temperaturami. Wiele z nas nie przepada za noszeniem czapek, ponieważ błędnie zakłada, iż nie komponują się dobrze z naszymi rysami twarzy czy kształtem głowy. Nic bardziej mylnego!
 
 
morganti - zimowe damskie czapki, szaliki i rękawiczki
 
 
 
 

Czapki poza zasadniczą funkcją, czyli zapewnieniem ciepła naszym głowom, pełnią ważną rolę w naszym zimowym look’u. Warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest dobór właściwego fasonu i koloru czapki oraz dopasowanie jej do pozostałych części garderoby. Jeśli poświecimy temu zagadnieniu chwilę czasu, możemy pozytywnie się zaskoczyć, ponieważ będziemy wyglądać modnie, a przede wszystkim będziemy chronić nasze organizmy przed wychłodzeniem.

Czapkowy zawrót głowy – czapki Kamea

Rynek oferuje naprawdę szeroki wybór różnego rodzaju nakryć głowy, w tym czapek. My w swojej ofercie koncentrujemy się przede wszystkim, na jakości materiałów, z których zostały wykonane czapki prezentowane w naszym sklepie oraz na fasonach dostosowanych do obowiązujących obecnie trendów modowych. Stawiamy na klasykę, staramy się jednak dodać jej nieco oryginalnego sznytu, dzięki czemu nasze Klientki otrzymują produkty stylowe i niebanalne. Tym kierujemy się w doborze współpracujących z nami marek.

Materiały, z jakich korzystamy

Jak wyżej wspomniano, kwestię doboru właściwych materiałów do stworzenia czapek, traktujmy bardzo poważnie. Produktami, z których najczęściej korzysta firma Kamea, są delikatne i przyjemne w dotyku przędze z domieszką wełny, alpaki czy wiskozy. Wnętrza czapek bardzo często uzupełniane są od wewnątrz ciepłym polarem, co pozwala na jeszcze lepsze chronienie głowy przed niebezpieczną utratą ciepła. Alternatywnym rozwiązaniem do stosowania polarowych wszywek jest tworzenie czapek dwuwarstwowych.

Jeżeli chodzi o stosowane ozdoby, to stawiamy na subtelną różnorodność, dlatego Kamea jest przez nas wyjątkowo ceniona. Używają oni, bowiem różnego rodzaju aplikacji z dodatkiem cyrkonii, perełek czy metalowych blaszek. Ciekawym i wyjątkowo wdzięcznym, choć nieoczywistym dodatkiem wydaje się być filc, który bardzo dobrze sprawdza się, jako element dekoracyjny. Poza tym, w roli ozdób sprawdzają rozmaite materiały, charakteryzujące się dość dużą różnorodnością – od gładkich, pastelowych, poprzez błyszczące, przetykane błyszczącymi nitkami, aż po klasyczna, szkocką kratę.

Przede wszystkim stylowo

Tworząc czapki należy pamiętać o funkcjach, jakie mają pełnić. Mają być modne i wygodne. Produkty są niezwykle ważne, jednak nie można zapomnieć o fasonach, które będą pasować do pozostałych części kobiecej garderoby. Czapka powinna współgrać z kurtką, rękawiczkami czy szalikiem, aby stylizacja tworzyła zgraną całość, a nie była przypadkową zbieraniną rzeczy, które akurat miałyśmy pod ręką.

Kamea tworzy zarówno czapki klasyczne, gładkie z minimalną liczbą aplikacji, lub zupełnie bez dodatków, ale też powstają nakrycia głowy charakteryzujące się zróżnicowaną teksturą, lub bardziej skomplikowanym ściegiem. Niektóre z nich posiadają charakterystyczne marszczenia, mają na sobie delikatne kokardy lub motywy kwiatowe. Klasyczne berety uzupełniane są delikatnym warkoczem lub subtelną kokardą. Niektóre z czapek posiadają włóczkowe pompony, niektóre wykonane są z ekologicznych imitacji zwierzęcych futerek.

Kolorystyka czapek Kamea

Paleta barw czapek, beretów i kapeluszy firmy Kamea jest bardzo zróżnicowana, ponieważ producentowi zależy na stworzeniu optymalnie szerokiego wyboru dla naszych Klientek. Znaleźć u nas można czapki tej firmy w odcieniach czerni, brązów i grafitów, ale także różne odcienie szarości i beżów. Znajdą się również żywsze kolory, takie jak czerwienie, żółcie, pomarańcze. Widać tutaj jednak dbałość, aby kolory te były raczej stonowane, a przez to lepiej komponowały się z innymi elementami garderoby. Sezon zimowy sprzyja używaniu kolorów ziemi, więc bardzo pożądane są brązy i zielenie. Nie jest to jednak reguła, ponieważ wiele pań decyduje się na fiolety, czy też kremy i ecru. Dlatego też, w naszej ofercie nie brakuje czapek w tych kolorach.

Dla każdego coś dobrego

W wyborze zimowej czapki należy kierować się przede wszystkim własnym poczuciem estetyki. Warto wypróbować i przymierzyć kilka fasonów i kolorów, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Warto rozważyć zakup różnych modeli, które będą nam pasować do różnych stylizacji. Są fasony, które nigdy nie wychodzą z mody, a jeśli już to następuje, to raczej na krótki okres. Do takich nakryć głowy należy choćby nieśmiertelny, klasyczny beret.

Nie bójmy się eksperymentować z nakryciami głowy, zwłaszcza, że ich wybór jest ogromny. Pamiętajmy, że noszenie czapki ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, zaś noszenie czapki dobrze dobranej do naszej stylizacji i kształtu twarzy, ma również niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Każda z nas lubi czuć się pięknie, nawet jeśli pogoda na zewnątrz jest wysoce niesprzyjająca.

 

morganti - zimowe damskie czapki, szaliki i rękawiczki

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar