2018-11-01

DZIECIAK

Ubranka dla dzieci - body, rampers, etc.

Kiedy pojawia się wiadomość o tym, że w rodzinie pojawi się dziecko, zaczynamy różna przygotowania - musimy wyremontować pokój lub kącik dla dzieci, ale także zakupić pierwsze ubranka.

 

 

No właśnie, wiele osób ma problem, ponieważ na początku nikt nie wie czym się różnią śpiochy od pajacyka. Do mody weszły również rampersy, których dawniej nie było i początkujące babcie nie wiedzą nawet o istnieniu takiego ciuszka.

Podstawowe body czyli ubranko zapinane na dole, co bardzo ułatwia przewijanie, nie trzeba rozbierać całego dziecka podczas zmiany pieluchy. Body mogą być rozpinane przez całą długość lub wkładane przez głowę. Każde z nich ma swoje wady i zalety, warto dobrze przemyśleć zakup. Do wyboru jest także długość rękawka: długi, krótki lub szelki.

Nowość w świecie mody - rampers. Każda mama o tym marzy, jest to bardzo wygodny ciuszek szczególnie na lato. Jest to jakby body, ale ma krótkie lub nieco dłuższe nogawki. O ile spod body czasem wystaje pielucha, tak rampers lepiej ją ukrywa. Często górna część rampersa jest dodatkowo poszerzona. Dzieci wyglądają w nich naprawdę dobrze, a w sklepach dostępnych jest wiele różnych wzorów i kolorów. Sprawdzi się też na każdą okazję i po domu i na wyjścia w gości.

Pajacyki - klasyka gatunku. Bardzo wygodna sprawa, szczególnie dla początkujących. Pajacyk ma zazwyczaj zabudowane stópki i długi rękawek, co oznacza, że szybko z niego wyrasta. Z zakładanymi przez głowę może być większy problem, ale jeśli jest cały rozpinany, to kładziemy na nim dziecko i "pakujemy" kończyny w odpowiednie otwory. Superwygodne i niezwykle łatwe w obsłudze. Najczęściej używane do spania, ale oczywiście nie tylko.

Śpiochy - tak, to jest inna kategoria niż pajacyk. Śpiochy również mają zabudowane stópki, ale nie mają rękawka, są na ramiączkach. Są także półśpiochy, czyli dla wielu po prostu spodenki, bez górnej części. Zarówno przy zakupie śpiochów jak i pajacyków warto zwrócić uwagę czy są rozpinane na dole, co zdecydowanie ułatwia przewijanie dziecka.

Powyższe propozycje to zdecydowanie podstawy ubierania maluszków i podstawowe wyposażenie każdej szafy. Na początek warto kupić po trzy sztuki każdego ubranka, a później, kiedy już będziemy wiedzieć, co lubimy i w czym dziecku dobrze, dokupujemy kolejne sztuki. Chociaż i tak jestem zdania, że bodziaki są najbardziej podstawowe i warto mieć ich kilka w zapasie - najczęściej używane, wielofunkcyjne i bardzo wygodne - zarówno dla mam, tatusiów jak i dla dziecka, bo w żaden sposób nie krępują ruchów!

Szukasz ubranek dla dziecka? Hurtownia ubrań dla dzieci - Hurtownia Luka zaprasza!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar