Konkursy/

2018-10-22

Pielęgnacja ciała

Dbasz o ekologię? – Wybierz kosmetyki naturalne!

W mediach coraz więcej mówi się o kwestii ekologii i konieczności zadbania o nasze naturalne środowisko. Działalność człowieka bardzo negatywnie wpływa na kondycję Ziemi i powietrza, z którego korzystamy. Każdego dnia giną z tego powodu zwierzęta, jak również nikną kolejne lasy. Każdy, komu zależy na zdrowiu planety i na tym, aby jego dzieci miały szansę dorastać w pięknych okolicznościach, powinien zadbać o kwestię ekologii. Jednym z pierwszych kroków może być zmiana swoich starych kosmetyków na kosmetyki naturalne. Takie produkty są dziś szeroko dostępne, w drogeriach, aptekach, jak również online. Wcale nie muszą dużo kosztować, aby działać, ponieważ ich skład ograniczony jest do minimum.

 

 

Dlaczego kosmetyki naturalne to najlepszy wybór?

Producenci takich naturalnych kosmetyków bardzo dbają przede wszystkim o ich skład. Najczęściej są to składniki najwyższej jakości, pochodzące z ekologicznych upraw i różnych zakątków świata. Również polskie firmy, jak na przykład Orientana specjalizują się w produkcji takich kosmetyków, wykorzystując do tego najwyższej jakości produkty. W naturalnych kosmetykach nie znajdziemy z pewnością szkodliwych konserwantów, a więc parabenów, jak również sls-ów, które można znaleźć w większości tradycyjnych specyfików. Warto pamiętać o tym, że substancje te nie są dla nas obojętne. Z łatwością przedostają się przez barierę skórną i trafiają do naszego krwiobiegu. Takie kosmetyki trzeba szybciej zużyć, ponieważ mają krótkie terminy ważności, ale jest to również gwarancją ich świeżości. Dla osób zainteresowanych kwestiami ekologii znaczący będzie z pewnością fakt, że kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają w swoim składzie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego!

Zalety płynące ze stosowania kosmetyków naturalnych

Naturalne kosmetyki zalecane są przez lekarzy dermatologów, jak również przez kosmetologów. Mają bowiem silne działanie aktywne, a przy tym nie szkodzą i w większości nie alergizują. Można oczywiście spotkać się z alergiami na naturalne substancje, jednak zdarzają się one rzadziej, niż w przypadku silnej chemii, jaka znajduje się w normalnych kosmetykach. Używając takich produktów można być w kontakcie z naturą i czerpać z niej to, co najlepsze. Najważniejsze jest jednak to, że są to produkty bardzo skuteczne i chętnie wybierane przez profesjonalistów. W wielu gabinetach kosmetycznych można dziś spotkać szeroki wybór tego typu produktów, które wybierane są właśnie z uwagi na ich najwyższą jakość.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar