2018-10-18

Włosy

Wydobądź ze swoich włosów ich naturalne piękno

 Wydobądź ze swoich włosów ich naturalne piękno dzięki profesjonalnym kosmetykom Kerastese

 
Kobiety mają tendencję do tego, by walczyć z naturalną strukturą i charakterem swoich włosów. Posiadaczki prostych „drutów” zwykle marzą o sprężystych, kręconych puklach i odwrotnie. Nowoczesne narzędzia, kosmetyki i procedury ułatwiają dowolną stylizację fryzury – jednak często odbywa się to kosztem ich kondycji. Czy nie lepiej więc cieszyć się z tego, co mamy i postarać się wydobyć naturalne piękno ze swoich kosmyków? Pomoże ci w tym odpowiednia pielęgnacja.
 

Dlaczego warto postawić na pielęgnację zgodną z typem włosa?

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji to często bardzo trudne zadanie – działając „na oślep” i wybierając uniwersalne szampony i odżywki czy też pokładając nadzieje w produktach polecanych przez koleżanki, celebrytki albo znane blogerki, niekiedy możesz wyrządzić sobie jedynie większą krzywdę. Dzieje się tak dlatego, że włosy każdej osoby są inne i inaczej reagują na dostarczane im substancje czy też nawet techniki lub kolejność stosowania produktów. Jedynie rytuał pielęgnacyjny idealnie dostosowany do rodzaju i kondycji Twoich włosów, zapewni im siłę i atrakcyjny wygląd, a Tobie ułatwi ich układanie.

Jak określić rodzaj włosów – porowatość

Mimo iż właściwości włosów u różnych osób są inne, można je podzielić na trzy grupy według kryterium nazwanego porowatością. Jest to cecha, która mówi o tendencji do układania się łusek znajdujących się wzdłuż zewnętrznej powłoki włosa. I tak włosy niskoporowate to takie, w których łuski ściśle przylegają do rdzenia. Zazwyczaj tego typu kosmyki są proste i cienkie. Częściej mają tendencję do przetłuszczania się, jednak zazwyczaj są gładkie, miękkie, lejące i nie grozi im puszenie lub też szorstkość. Wysokoporowate kosmyki to takie, w których łuski znacząco odstają od włosa, powodując jego szorstkość i matowy wygląd. Łatwo się kręcą i są podatne na stylizację, jednak często bywają przesuszone i łamliwe. Wysoka porowatość może być skutkiem nieodpowiedniej pielęgnacji, intensywnych zabiegów fryzjerskich i zaniedbania. Ponadto wyróżniamy włosy o średniej porowatości, które mogą łączyć cechy obu wymienionych wyżej typów. Ze względu na to są dość trudne w klasyfikacji, jednak ich pielęgnacja powinna być ułatwiona, ponieważ zwykle nie reagują intensywnie na zastosowane kosmetyki czy procedury.

 

 

Profesjonalne kosmetyki Kerastese – wsparcie dla Twoich włosów

Określenie porowatości i problemów, z jakimi borykają się włosy to pierwszy krok do tego, aby zastosować odpowiedni rytuał pielęgnacyjny. Dostępne w Gobli.pl kosmetyki Kerastese to stworzone i stosowane przez ekspertów dopracowane formuły, które zapewniają dostosowaną do indywidualnych potrzeb pielęgnację fryzury. Odpowiednio dobrane i stosowane pomogą ci wydobyć z włosów ich naturalne piękno i sprawią, że będziesz mogła być z nich dumna. Stworzona w latach 60. ubiegłego wieku marka powstała jako antidotum na ówczesne podejście do włosów – nastawione jedynie na efekt, zapewniany przez silne kosmetyki do stylizacji, a nie na pielęgnację i ochronę.

Kosmetyki Kerastese to od wielu lat hit zarówno wśród fryzjerów oraz stylistów, jak i klientek. Starannie opracowane i wykonane produkty biorą sobie za cel eliminację wielu popularnych problemów – m.in. z nawilżeniem, objętością, łupieżem, brakiem blasku czy wygładzenia. Od lat stosowane w najlepszych salonach, mogą Ci zapewnić także prawdziwie luksusową pielęgnację w domu. Okiełznaj swoje kosmyki, korzystając z najlepszej technologii i ekskluzywnych składników. Podziękują Ci za to zwiększoną podatnością na układanie, atrakcyjnym wyglądem i wyraźnie polepszoną kondycją.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar