Konkursy/

2018-10-18

Pielęgnacja ciała

Gładkie i dobrze nawilżone stopy

Gładkie i dobrze nawilżone stopy ze starannie pomalowanymi paznokciami są atrybutem zadbanej kobiety. Szczególną wagę przykłada się do pielęgnacji stóp w okresie letnim, gdy nosi się odkryte obuwie. Jak pielęgnować skórę stóp w czasie lata?

 

 

 
Usuwanie zrogowaciałego naskórka z pięt
 
Zadbane stopy powinny być idealnie gładkie. Aby skóra była miękka i przyjemna w dotyku, niezbędne jest regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka, który pojawia się przede wszystkim na piętach. Jeżeli zrogowaciałej skóry nagromadziło się dużo, na początek powinno się ją namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej. Po 15-20 minutach przechodzi się do usuwania przesuszonego, twardego naskórka. Do tego celu warto użyć specjalnego urządzenia https://www.philips.pl/c-m-pe/pielegnacja-skory/pedi. Dzięki niemu stopy będą perfekcyjnie gładkie już po 5 minutach, a twardy naskórek zniknie. Jeśli zrogowaciałej skóry jest mniej, urządzenie do pedicure można stosować na suche stopy. Akumulator w sprzęcie pozwala wykonać aż 8 pełnych zabiegów złuszczających.
 
Głębokie nawilżanie
 
Po usunięciu zrogowaciałej skóry z pięt i pozostałej części stóp powinno się dokładnie nawilżyć skórę. W zależności od stopnia przesuszenia, do tego celu można użyć perełek do kąpieli stóp z wysoką zawartością mocznika, specjalnych skarpetek nawilżających lub kremu - każdego z kosmetyków powinno się używać zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto każdego wieczoru powinno się nakładać na stopy krem, a w razie potrzeby dodatkowo zakładać skarpetki, by preparat wniknął głębiej.
 
Starannie pomalowane paznokcie
 
Ostatnim etapem pielęgnacji stóp jest pomalowanie paznokci. W zależności od własnych preferencji paznokcie można pomalować bezbarwną odżywką lub na wybrany kolor. Przed tą czynnością należy wyrównać długość i kształt płytek paznokciowych oraz usunąć zrogowaciały naskórek i skórki narastające na paznokcie. Pielęgnacja skóry potrafi spędzić kobietom sen z powiek - jeżeli na palcach stóp pozostały resztki stwardniałej skóry, można usunąć ją za pomocą rotacyjnego dysku w urządzeniu do pedicure. Do tego celu powinno się użyć wolniejszej prędkości obracania dysku, aby mieć pewność, że delikatnie i bezpiecznie wygładzi się skórę. Po przygotowaniu stóp przystępuje się do nakładania lakieru. Jeśli paznokcie u stóp są łamliwe, warto zabezpieczyć je dodatkowo utwardzaczem. Panie, które mają niewiele czasu dla siebie, zamiast klasycznego lakieru, mogą postawić na lakiery hybrydowe. Ich trwałość sięga nawet 2 tygodni, dzięki czemu stopy przez długi czas prezentują się nienagannie.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar