Konkursy/

2018-09-24

DZIECIAK

Z dzieckiem na plaży – aktywne zabawy na świeżym powietrzu

Tagi: dzieci

Wszyscy wiemy, jak ważna dla rozwoju dziecka jest aktywność ruchowa na świeżym powietrzu. Mimo tego, że wakacje już się skończyły, to odpoczynek z dziećmi nad wodą wciąż jest dobrym pomysłem, nawet jeśli pogoda nie pozwala na kąpiel. Inne atrakcje, takie jak różnego rodzaju zabawy lub po prostu kreatywne zagospodarowanie czasu spędzanego na plaży zagwarantują dziecku rozrywkę i wpłyną pozytywnie na jego zdrowie i samopoczucie. Co więc możemy zrobić?

 

 

Zabawy na plaży – postaw na aktywność ruchową

Zabawy na plaży, bez względu na to, czy znajdujemy się nad morzem, jeziorem, czy rzeką wcale nie muszą ograniczać się do doskonale znanego wszystkim stawiania babek z piasku. Najbardziej popularny zestaw, który można kupić chyba na wszystkich straganach w miejscowościach turystycznych, a więc wiaderko, łopatka i foremki warto jednak mieć przy sobie, gdyż zdecydowanie może się przydać. Możliwości, jakie daje nam plaża oraz woda są wręcz nieograniczone – w połączeniu z naszą pomysłowością mogą być gwarantem świetnej zabawy nie tylko dla maluchów, ale także dla nas. Warto więc zaproponować dziecku zabawę, która wymagać będzie od niego kreatywności oraz zaangażowania fizycznego. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu jest istotna dla rozwoju organizmu dziecka, przyczynia się do zwiększenia odporności i dotlenienia niemal wszystkich komórek ciała, pozwala rozwijać liczne umiejętności oraz daje poczucie radości i ogólnego odprężenia. Bawiąc się razem z dziećmi, wzmacniamy rodzinne więzi i budujemy poczucie jedności, co ostatecznie pozytywnie przekłada się na funkcjonowanie rodziny oraz wykształca u dziecka pewien system wartości. Nie ma więc się nad czym zastanawiać i jeśli tylko sprzyja pogoda, dobrze jest wyciągnąć z szafy wygodne ubrania, zapakować torbę plażową i udać się z dzieckiem nad wodę w poszukiwaniu przygód.

 

 

Plażowe inspiracje i pomysły na zabawę

Bez względu na wiek dziecka, budowanie z piasku uwielbia większość, jeśli nie wszyscy – także dorośli. Jedną z najpopularniejszych zabaw jest zdecydowanie wznoszenie zamków i innych piaskowych konstrukcji, a w tym celu przyda się ta część plaży, na której występuje wilgotny piasek, najlepiej w pobliżu brzegu. Przy naszej pomocy, dziecko może zbudować coś większego niż babka z foremki, a zabierając je wcześniej na spacer po terenach zielonych, ozdobić także budowlę znalezionymi na miejscu kamyczkami, szyszkami czy patyczkami. Po takiej kilkugodzinnej zabawie na plaży wszyscy na pewno odczują pozytywne zmęczenie oraz satysfakcję z powstałego dzieła. Jeśli znajdujemy się nad morzem, malucha można także zaangażować w zbieranie muszli, a następnie wykorzystać skarby przy zabawach sensorycznych, np. w malowaniu na piasku. Jeśli woda posiada odpowiednią temperaturę, warto też zaaranżować różnego rodzaju gry i zabawy z piłką oraz innymi wodnymi akcesoriami. W tym przypadku dobrze jest mieć ze sobą sporo przekąsek, ponieważ aktywność w wodzie poprawia apetyt i możemy być pewni, że dziecko po takiej zabawie samo zapyta o coś na ząb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabaw na plaży, zajrzyj tutaj: https://blog-juniorangin.pl/5_plazowych_zabaw/.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar