2018-07-03

Buty

Kompendium wiedzy o Sneakersach - 5 faktów, o których musisz wiedzieć

Dziś sneakersy stanowią alternatywę dla wysokich szpilek, dopełniają eleganckie, jak i  casualowe stylizacje. Wkroczyły na wybiegi światowych projektantów i zawładnęły modą uliczną, dlatego nie trudno nie zauważyć tego trendu. Bez wątpienia sneakersy przeżywają swój złoty okres, a ich popularność nieustannie rośnie. Ciekawe, czy znasz te fakty?

 

 

 

 

 
Sneakersy stały się zjawiskiem międzynarodowym w 1924 roku. To właśnie wtedy człowiek imieniem Adi Dassler stworzył buty, które nazwał po sobie: Adidas. Od tej pory ten typ obuwia uwielbiany jest przez wszystkich, a przez niektórych wręcz kolekcjonowany. No właśnie, a czy znasz te fakty na ich temat? Zobacz, nasze mini kompendium wiedzy 
o sneakresach!
 
1.      Założyciele marek Puma i Adidas to bracia
 
Początkowo pracowali razem w fabryce butów o nazwie Dassler Brothers, która potem przekształciła się w markę Adidas. Po wielu latach i rodzinnych sporach, bracia postanowili się jednak rozejść. Jeden z nich samodzielnie prowadził markę Adidas, zaś drugi założył markę Puma. Słynne powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach znalazło swoje odzwierciedlenie w dwóch największych sportowych markach.
 
2.      Zaginione Nike
 
27 maja 1990 roku ogromna dostawa Nike zginęła raz ze statkiem na morzu. 
W jednym z najdziwniejszych wypadków morskich w historii, 80 000 par Nike zaginęło na Oceanie Spokojnym w drodze z Korei Południowej do Stanów Zjednoczonych.
 
3.      Matematyczna cena New Balance
 
Jeśli chcesz poznać cenę butów New Balance musisz przypomnieć sobie lekcje matematyki J Dzieląc numer modelu przez 10, możesz określić przybliżoną cenę detaliczną w dolarach amerykańskich, np. model NB574 = 57,40 USD. Jest jednak mało ale! Takiego działania nie przeprowadzimy, jeśli chodzi o model 320.
 
4.      Lekcja anatomii z marką Nike
 
Konstrukcja butów Nike Air Max 95 oparta jest na budowie ludzkiego ciała. Podeszwa reprezentuje kręgosłup, cholewki mięśnie, szlufki na sznurowadła to żebra, a siatka to nic innego jak skóra.

5.      Rhebok, czyli gazela
 
Nazwa marki Reebok pochodzi od afrykańskiej gazeli zwanej rhebokiem

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar