Konkursy/

2018-06-28

Nowinki

Bluzy streetwear – jak nosić, by wszystko grało jak w zegarku?

Był czas, gdy wraz kominiarkami i koszulkami w czarno-białe paski, bluza z kapturem była czymś, co natychmiast wskazywało na ciebie jako potencjalnego złodzieja i wszechstronnego złoczyńcę. Ale tak bardzo, jak kiedyś ta skromna odzież sportowa była w stanie wysłać przechodniów prosto na drugą stronę ulicy, tak teraz naszedł czas, by stała się jednym z największych trendów mody ulicznej. Dlatego w tym artykule, z chęcią napiszemy, dlaczego tak wielu z nas z uśmiechem na twarzy przytula bluzy streetwearowe.

 

 

Trochę o historii bluz z kapturem

Nie trzeba być alfą i omegą modowym, aby wiedzieć jaki był początek popularnych bluz z kapturem. Zaprojektowane specjalnie z myślą o sportowcach, by utrzymać ich w cieple i komforcie, w różnych warunkach pogodowych… tak w toku ewolucji subkulturowej i rozwoju mody, bluzy te zostały przejęte przed przedstawicieli z kręgów kultury hip – hopu, deskrolkowców, młodych gniewnych dorosłych, młodych studentów uniwersytetów i ostatecznie przez wszystkich, normalnych zjadaczy chleba. Dziś bluzy, które niegdyś wywoływały strach, stały się światowym bestsellerem, na który polują wszyscy. Ciekawe produkty z logiem modnych marek streetwear można zamówić w sklepie Preorder, gdzie męskie bluzy z kapturem są jedną z najważniejszych kategorii wśród ubrań.

Grunt to znaleźć swój komplet

Zatem pojawia się istotne pytanie… Jak taką bluzę nosić, albo po prostu, jak ją nosimy, jak ją noszą. Mamy nadzieję, że być może uda nam się zainspirować Was do urozmaicenia niejednej stylówki.

Numer 1. – Jako część całego, tak zwanego, ubioru na cebulkę. :) Chociaż wychwalamy świetność bluz streetwearowych, nie myślcie, że noszenie jej w pojedynkę to jedyna złota zasada. W przypadku gdy ubieracie się „warstwowo”, bluza może być zaskakująco skromna. Przytulna bluza z kapturem z czystej bawełny to świetny element na chłodny dzień w mieście, który sprawi, że będziesz wyglądać stylowo, jednocześnie utrzymując ciepło i komfort. Aby to dobrze wyglądać, załóż bluzę z zamkiem błyskawicznym na prosty biały podkoszulek, a następnie dodaj płaszcz lub kurtkę, wąskie dżinsy i parę nowych butów. Brak Ci pomysłów? Zajrzyj do takich marek jak: New Bad Line, czy White House, oni mają liczne propozycje klasycznych bluz streetwearowych, które bez wątpienia wkomponują się pod kurtkę czy płaszcz.

Numer 2. – Bluza pod skórzaną kurtką! To propozycja nie tylko dla fanów hip – hopu. Raczej częściej zobaczycie w takim zestawieniu niejednego trashowca, czy innego fana cięższych brzmień, jednak przy odpowiednim doborze bluzy, będziecie mogli czuć się swobodnie nie odbiegając od ulubionej subkultury. Wystarczy, że pod czarną skórę założycie bluzę znanej marki, jak Prosto, El Polako, Ganja Mafia, Chada, czy może Moro Sport, do tego ubierzecie ciemny jeans i jasne buty, a zapewniam Was, że nikt nie powie Wam złego słowa na temat Waszego wyglądu.

Numer 3. – Klasyczny streetwear! Prawa bluzy streetwear powinny w pierwszej kolejności określać jakość (waga ciężka, czysta bawełna to minimum) i rozpoznawalność w stosunku do projektu. Wiadomo, że wśród kręgów streetwear logo jest wszystkim. Bluzy dla fanów rapu marki Patriotic, El Polako, Mass Denim, New Bad Line czy Prosto są znakomite dla tych, którzy chcą wyglądać na wyluzowanych i mega stylowych. Gdzie indziej znajdziesz marki takie jak Lucky Dice, Diamante Wear, Biuro Ochrony Rapu, czy Illegal Street Brand, które oferują zarówno oversize bluzy streetwear z wyraźnie streetwearowymi elementami. Oczywiście nie popadajmy w skrajności i wybierajmy po prostu to, co nam się podoba.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar