Konkursy/

2018-06-21

Diety

Odchudzanie z dietetykiem czy samodzielnie?

Stres, siedzący tryb życia, nieregularne posiłki i niedobór snu sprzyjają nadwadze, a w dalszej perspektywie otyłości. Jeśli widzisz, że za każdym razem, kiedy stajesz na wadze, ta pokazuje coraz więcej kilogramów, wtedy zaczynasz myśleć o odchudzaniu. Zastanawiasz się, czy robić to na własną rękę, czy warto zainwestować w pomoc dietetyka? Koniecznie czytaj dalej.

Samodzielne odchudzanie – czy to się uda?

Wiele osób podejmujących odchudzanie, decyduje się na zastosowanie diet redukcyjnych, których propozycje znalazły w Internecie, a ten jest istną kopalnią „genialnych” planów żywieniowych. Jednak, aby zyskać pewność, że dieta nie tylko spowoduje spadek masy ciała, ale przede wszystkim nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu, musisz dokładnie przeanalizować każdą z propozycji i upewnić się, czy dieta, którą wybierasz jest pełnowartościowa i zbilansowana na miarę Twoich potrzeb. Pamiętaj, że w przeciwnym wypadku narażasz swój organizm na wyniszczenie, a widmo efektu jo-jo jest tym bardziej realne, im bardziej restrykcyjne i gwałtowne były podjęte działania.

 

Odchudzanie z dietetykiem

Jeśli nigdy wcześniej nie interesowałeś się tematyką zdrowego odżywiania i nie masz nawyku obserwowania reakcji swojego organizmu w obliczu zmian trybu życia i żywienia, prawdopodobnie dobranie diety na miarę swoich potrzeb będzie dla Ciebie trudnym zadaniem. Możesz oczywiście postawić na metodę prób i błędów, ale pozostaje proste pytanie – po co? Zamiast tracić czas i narażać się na przykre konsekwencje, warto umówić się na konsultację u dietetyka. Jak to wygląda? Zobrazujemy to na przykładzie Naturhouse – największej sieci Centrów Dietetycznych w Polsce. W trakcie pierwszej konsultacji, która jest darmowa, dietetyk porozmawia z Tobą na temat Twoich obecnych nawyków żywieniowych i trybu życia, zważy Cię i zmierzy, a także sprawdzi poziom tkanki tłuszczowej i zawartość wody metabolicznej w Twoim organizmie. Dzięki takiemu wywiadowi zdrowotno-żywieniowemu, dietetyk będzie mógł zaproponować Ci konkretną kurację. Jeśli zdecydujesz się na nią, to podczas pełnej wizyty otrzymasz dopasowany plan żywieniowy, który da Ci pewność, że w Twojej diecie nie zabraknie żadnych wartości odżywczych. Co więcej, podopieczni Naturhouse otwarcie przyznają, że są zaskoczeni tym, jak dużo i smacznie mogą zjeść w trakcie redukcji masy ciała. Dzięki profesjonalistom od reedukacji

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar