Konkursy/

2018-06-21

Dodatki

Zegarki męskie, zegarki damskie – największe różnice w trendach na lato

Przekonanie, że zegarek ma tylko odmierzać czas przeszło już dawno do lamusa. Teraz zegarek jest elementem stroju, biżuterią – ma dopełniać całość stylizacji. Jest to jeden z najbardziej praktycznych i eleganckich dodatków i tak jak moda – rządzi się swoimi prawami. A co króluje na nadgarstkach latem 2018?

Wśród kobiet króluje klasyczny design tarczy w rozmiarze XXL + delikatny pasek. Doskonale będzie się wpasowywać w trend zegarek o okrągłej tarczy z kreskami zamiast cyfr. Tak, aby zachować jak największy minimalizm. Delikatność tarczy jest zrównoważona rozmiarem – idealny zegarek w tym sezonie ma być duży! Idealny rozmiar to nawet 4cm średnicy. A to wszystko na delikatnym, najlepiej pastelowym pasku. Ma być lekko i zwiewnie stąd popularność pastelowych odcieni. W wakacje 2018 można postawić na delikatne modele w odcieniach bieli, szarości, błękitu, mięty lub pudrowego różu. Takie zegarki sprawdzają się zarówno w sportowej stylizacji jak i podczas oficjalnych spotkań biznesowych. Idealny zegarek damski latem 2018 jest czasomierzem na masywnej, złotej bransolecie. I tutaj natomiast panuje dowolność co do rozmiaru tarczy – akceptowalne są zarówno duże jak i małe rozmiary. Tutaj liczy się masywność bransolety i jej kolor – złoto, lub (jeszcze lepiej) różowe złoto.

U mężczyzn sprawa wygląda zgoła inaczej. Tutaj liczy się jakość i adekwatność do sytuacji. Wakacje 2018 dla mężczyzny mają upłynąć pod znakiem aktywności fizycznej i uprawiania sportów. Wyrażać ma to zegarek, a właściwie tool-watch, o sportowym charakterze i klasycznym designie, który posiada wiele funkcji dodatkowych, tj. stoper, alarm, wodoszczelność. Ma wyrażać męską energię i gotowość na przygodę. Zaleca się również umiarkowaną ostrożność w stosunku do zegarka – w tym sezonie drobne rysy nadają mu charakteru i dowodzą faktycznej aktywności mężczyzny.

Czy markowe zegarki są warte swojej ceny? Niezależnie od trendów, które obecnie królują zawsze istnieje jedna ponadczasowa zasada. Zawsze należy wybierać zegarki dobrej jakości, z zaufanego sklepu i jak ognia wystrzegać się podróbek.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar