Konkursy/

2018-06-16

Profilaktyka

PORADNIK KIBICA – jak dbać o gardło, by starczyło sił do końca Mundialu?

Mundial to jedna z najważniejszych imprez sportowych, którą pasjonują się kibice na całym świecie. Nasza drużyna również weźmie w nim udział, dzięki czemu będziemy mogli czynnie wspierać naszych piłkarzy, w każdym meczu. Gorący doping kibiców z pewnością pomoże Polakom osiągnąć sukces. Dlatego, też wspierajmy ukochaną drużynę oklaskami i głośnymi okrzykami! W końcu prawdziwy kibic się nie oszczędza! Jednak do kibicowania należy się odpowiednio przygotować! Inaczej już przy pierwszym meczu zedrzemy gardło i nie będziemy mogli wspierać naszych, a przecież mundial trwa miesiąc. Podpowiadamy jak zadbać o struny głosowe, aby mogły skutecznie nieść naszych piłkarzy do kolejnych zwycięstw.

 

 

Bez względu na to czy kibicujemy w domu, na stadionie czy w pubie - narażamy nasze drogi oddechowe na szereg negatywnych czynników – gorąca atmosfera, głośne okrzyki w połączeniu z zimnym piwem, klimatyzacją i drażniącym dymem papierosowym to mieszanka wybuchowa. 
 
1. Rozgrzej gardło – nie zaczynaj meczu od kibicowania tak głośno jak tylko możesz. Jeśli zaczniesz krzyczeć na cały głos od razu, nadwyrężysz sobie struny głosowe i to będzie Twój ostatni mecz w tym sezonie. W miarę upływu czasu zwiększaj natężenie głosu. Dzięki temu Twoje gardło będzie miało czas na rozgrzewkę. Zmniejszysz ryzyko bólu i chrypki. 
2. Nie przesadzaj! – Bądź kibicem z krwi i kości, dopinguj głośno, ale z umiarem. Nie przekrzyczysz pozostałych, dlatego nie ma sensu, abyś wydzierał się w niebogłosy. Pamiętaj, że siła dopingu leży głównie po stronie ilości kibiców i ich gardeł, a nie po wyczynach jednej osoby. 
3. Nawilżaj gardło – nie przesuszaj śluzówki, bo wtedy na pewno poczujesz drapanie w gardle i chrypę. Kiedy kibicujesz, powinieneś dużo pić. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla Ciebie, alkohol, napoje gazowane, zimne picie nie tylko podrażniają gardło, ale je wysuszają, dlatego sięgaj po nie z umiarem. Najlepsza do picia będzie woda niegazowana. 
4. Tak już coś czujesz… – żadna krtań nie jest z żelaza i czasem się buntuje, a naszych trzeba wspierać do końca! Jeśli gardło już masz zdarte, pozostają Ci gwizdki, trąbki, wuwuzele oraz … Tantum Natura. Tantum Natura to suplement diety, w postaci miękkich, żelowych pastylek do ssania. Zawiera Propolis i jest wzbogacony w Witaminę C. Działa kojąco już przy pierwszych objawach dyskomfortu w obrębie gardła takich jak chrypka, suchość, zapalenie strun głosowych. Jest dostępny w dwóch pysznych smakach do wyboru: pomarańczowo-miodowy i cytrynowo-miodowy.
 
Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie kibicowania bez odpowiedniego dopingu, to musisz liczyć się z tym, że na drugi dzień będziesz mieć problemy z gardłem. Warto wypróbować kilka z naszych patentów. Zwłaszcza, że kibicować trzeba do końca!  
 
Terminarz
Nasza drużyna będzie grać w dniach:
19.06 godz. 17:00 Polska - Senegal
24.06 godz. 20:00 Polska – Kolumbia
28.06 godz. 16.00 Polska – Japonia
 
Tantum Natura to suplement diety, w postaci miękkich, żelowych pastylek do ssania. Zawiera Propolis i jest wzbogacony w Witaminę C. Działa kojąco już przy pierwszych objawach dyskomfortu w obrębie gardła takich jak chrypka, suchość, zapalenie strun głosowych. Jest dostępny w dwóch pysznych smakach do wyboru: pomarańczowo-miodowy i cytrynowo-miodowy. Powstał z myślą o osobach, które cenią sprawdzoną siłę naturalnych składników. 
 
Wariant Cytrynowo –miodowy dzięki zawartości Cynku dodatkowo wspomaga odporność organizmu.
 
Tantum Natura nie zawiera glutenu.
 
Zalecana porcja w ciągu dnia – dorośli i dzieci od 4 lat, od 3 do 5 pastylek do ssania w ciągu dnia.
Opakowanie - zawiera 15 miękkich pastylek
Cena: ok. 9,90 zł 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar