Konkursy/

2018-06-12

Dodatki

Najbardziej znana marka zegarków

Obecnie rynek zegarków na rękę jest bardzo duży i konkurencyjny. Co za tym idzie, dobrej jakości czasomierze można znaleźć w ofercie wielu marek. Mimo wszystko istnieje jednak ścisła czołówka firm, które przez długie lata budowały swoją pozycję, a doświadczenie i wysoka jakość produktów pozwoliły wspiąć się na szczyt. W tym artykule szczególną uwagę zwrócimy na zegarki Citizen, czyli legendarną już firmę, która zasłynęła w produkcji urządzeń odmierzających czas niemalże wiek temu.

fot. Pixabay.com

Jak to się zaczęło?

Historia marki sięga początków ubiegłego stulecia. To właśnie wtedy powstał tzw. Instytut Shokosha, w którym zajmowano się badaniami nad instrumentami pomiaru czasu. Szybka ewolucja i wprowadzenie nowych technologii pozwoliło na wyprodukowanie pierwszych zegarków Citizen. Początkowo zegarki naręczne zyskały popularność w Stanach Zjednoczonych, jednak wkrótce ich doskonałą jakość pokochali ludzie na całym świecie. Dzisiaj zegarki Citizen noszone są na każdym kontynencie przez ludzi młodych i starszych. W asortymencie marki znajdziemy nie tylko zegarki Citizen! Jednym z najpopularniejszych produktów sygnowanych logiem japońskiej firmy jest tokarka CINCOM. Firma produkuje również kalkulatory oraz drukarki, które do dzisiaj są bardzo chętnie wybieranymi produktami. 

Doskonała jakość techniczna

Użytkownicy doceniają zegarki Citizen w głównej mierze za precyzyjne mechanizmy, które pozwalają odmierzać czas. Wg specjalistycznych badań w zegarkach japońskiej firmy odchylenie jest jednym z najmniejszych oferowanych w tej chwili na rynku. Oznacza to, że zegarkom Citizen najbliżej jest do dokładności zegara atomowego. Dodatkowo mechanizmy automatyczne w zegarkach Citizen to także bardzo trwałe rozwiązania, które mają za zadanie służyć przez długi czas. Ze statystyk wynika, że są to najrzadziej serwisowane czasomierze, a ich awaryjność wynosi tylko kilka procent.

Ładny design

Na końcu musimy zwrócić uwagę na wyjątkową estetykę zegarków Citizen, które również od lat znajdują się w czołówce rankingów związanych z designem. Delikatne, aczkolwiek bardzo charakterystyczne linie zaprojektowane przez najlepszych specjalistów z branży, sprawiają, że każda nowa seria zegarków Citizen zaskakuje klientów, którzy momentalnie pragną umieszczać czasomierze na swoich nadgarstkach. Nie możemy stwierdzić, że Citizen to najlepsza firma z zegarkami na świecie, jednak bez wątpienia, należy do ścisłej czołówki, a potwierdzają to przytoczone wyżej statystyki.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar