Konkursy/

2018-06-09

Twarz

Jak dobrać kształt brwi do twarzy

Pięknie wymodelowane brwi to obecnie podstawa każdego makijażu. Efektywnie odmładzają, dodają twarzy wyrazistości, dzięki nim nie musisz tak bardzo przejmować się makijażem. Aby jednak zdobiły, a nie szpeciły, należy nadać im idealny łuk. Dowiedz się, jak dobrać kształt brwi do twarzy.

 

 

 

Idealny kształt brwi

Kształt brwi powinien być przemyślany. Jeszcze dziesięć lat temu wszystkie magazyny mody i największe gwiazdy lansowały cieniutkie brwi, wyskubane w prawie niewidoczne niteczki. Teraz to już by było ogromne faux pas. Kobiety zauważyły, że gęste, wyraziste brwi wspaniale dodają urody. Musisz tylko świetnie nad nimi zapanować.

Poza kształtem szalenie ważna jest także długość brwi. Nie mogą być zbyt krótkie – wtedy nie będą dobrze odzwierciedlać twojej urody. Powinny zaczynać się od środkowego kącika oka i kończyć nawet trochę za zewnętrznym. Najlepiej po prostu pozostaw swoją naturalną długość brwi lub ewentualnie wyreguluj ją kosmetykami. W czasie depilacji tylko delikatnie skoryguj ich kształt.

Kształt brwi do twarzy owalnej i pociągłej

Kształt brwi do twarzy owalnej musi być bardzo dokładnie przemyślany. Naszym celem jest przyciągnięcie uwagi do oczu i lekkie spłaszczenie twarzy, dodanie jej wyrazistości. Dlatego tutaj najlepiej sprawdzi się miękki, naturalnie wygięty łuk. Brew nie musi być bardzo długa, ale też nie powinna być zbyt krótka. Do twarzy owalnej dobrze sprawdzają się gęste, ciemniejsze brwi. Dlatego w tym wypadku postaw także na ich perfekcyjny makijaż.

Kształt brwi do twarzy pociągłej, czyli lekko trójkątnej, powinien być raczej miękki. Jego zadaniem jest złagodzenie ostrych rysów, nadanie twarzy łagodnego wyrazu. Tutaj łatwo o wyraz wiecznego zdziwienia, dlatego nie wyskubuj brwi za bardzo. Powinny być naprawdę miękkie i dość grube. Po łuku możesz zdecydować się na cieńsze kreseczki.

Twarz kwadratowa złagodzona przez idealne brwi

Właścicielki kwadratowego kształtu twarzy z reguły tak ją konturują, by wydawała się lekko owalna. Nie jest to trudne – wystarczy trochę bronzera na skroniach i przy brodzie. Jednak wysiłki spełzną na niczym, jeśli brwi nie będą odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy. Twarz kwadratowa będzie wydawała się węższa i mniej kanciasta, jeśli zdecydujesz się na wyrazisty i zaznaczony łuk.

W tym wypadku nie możesz mieć zaokrąglonego łuku brwiowego. Załamanie powinno zachodzić pod kątem, i to dość widocznym, dzięki czemu twarz będzie wyglądała o wiele delikatniej. Zasada jest jedna – im bardziej koścista i kwadratowa żuchwa, tym mocniejsze powinno być wygięcie. Brwi w kwadratowej twarzy także warto zaznaczyć makijażem. Zwłaszcza ich szczyt powinien być podkreślony – na przykład kredką.

Kształt brwi w najbardziej problematycznej twarzy okrągłej

Twarz okrągła jest tutaj najbardziej problematyczna. Przede wszystkim dlatego, że pasujące do niej mocno wygięte brwi czasami mogą wyglądać po prostu karykaturalnie. Dlatego regulację należy zrobić z wyczuciem, a najlepiej po prostu oddać się w ręce specjalisty.

Kształt brwi musi być wyrazisty, by nieco wyciągnąć twarz. Stosunkowo wysoki łuk i dość duży kąt to najlepszy sposób na dodanie twarzy ostrości – nabierze bardziej pociągłego kształtu. Regulując brwi i robiąc makijaż koniecznie unikaj zaokrągleń. Postaw na kredkę do brwi i wyraźnie zaznacz szczyt, by był mocno widoczny. Dzięki temu położysz akcent na oku i to ono będzie koncentrowało spojrzenia.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar