Konkursy/

2018-06-09

Twarz

Lato w mieście – jak wykonać trwały makijaż dzienny?

Upalne tygodnie to prawdziwy test wytrzymałości kosmetyków. Wiele pań rezygnuje w tym czasie z codziennego rytuału makijażowego, wybierając delikatne kremy koloryzujące, które łączą w sobie właściwości nawilżające i delikatnie korygujące niedoskonałości skóry. Czy warto jednak całkowicie rezygnować z przyjemności wykonywania make-upu? Jakie kosmetyki wybrać, aby mieć pewność, że utrzymają się na skórze nawet pod wpływem wysokiej temperatury?

 

 

Kosmetyki o lekkiej formule – czy zapewniają dobre krycie?

Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia na miasto bez uprzedniego nałożenia podkładu. O ile aplikowanie ciężkich, mocno napigmentowanych produktów jest dość problematyczne i mało komfortowe w najgorętszych okresach roku, o tyle niektóre podkłady drogeryjne są wręcz stworzone do całorocznego noszenia.

Makijażyści z Make up in the City podpowiadają, na co zwrócić uwagę, wybierając podkład na lato:

  1. Trwałość i możliwość wykonywania poprawek w ciągu dnia.
    W niektórych przypadkach wystarczy odcisnąć nadmiar serum na chusteczce higienicznej albo przyłożyć do twarzy bibułki matujące, aby szybko i skutecznie odświeżyć makijaż.
  2. Wygładzenie porów.
    Większość drogeryjnych podkładów wygląda dobrze do kilku godzin po nałożeniu. Niektóre zaraz po aplikacji podkreślają rozszerzone pory i strukturę skóry.
  3. Kontrola połysku.
    Wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce i działanie wysokiej temperatury nasza twarz szybko się wyświeca. Najlepszym wyborem na lato są podkłady matowe, które wymagają tylko delikatnego przypudrowania i nie zatykają porów. Takim podkładem jest Maybelline, Fit Me!, Matte + Poreless Foundation – niebywale lekki, niewyczuwalny na skórze i zapewniający doskonałe krycie przez cały dzień.


Makijażyści Make Up in the City radzą - pielęgnacja ponad wszystko


Aby uzyskać największą trwałość i satysfakcjonujące krycie, skóra powinna być odpowiednio przygotowana do rytuału makijażowego – oczyszczona, stonizowana i odżywiona. W okresie letnim zrezygnujmy z ciężkich, bogatych kremów odżywiających na rzecz żelowych konsystencji, które natychmiast wnikają w skórę, przyjemnie ją chłodząc i nie pozostawiając tłustego filmu.

Makijaż oczu – delikatna gra słońcem

Upały to ciężki okres dla miłośniczek wizażu i amatorek misternych makijażów oczu. Pod wpływem ciepła kreska wykonana tradycyjną kredką może rozpłynąć się po powiece, zmienić swój kształt i zawędrować poza obrys oka. Wizażyści z Make up in the City wybierają produkty, które wytrzymają na skórze wiele godzin bez poprawek i nie rozmażą się pod wpływem ciepła. Zamiast tradycyjnych eyelinerów z pędzelkiem sięgają po produkty w żelu, np. Maybelline Gel Liner, które pozwalają narysować perfekcyjną kreskę zarówno na górnej powiece, jak i wewnętrznej linii oka.

Kosmetyki wodoodporne cieszą się dużym zaufaniem wśród makijażystów i są polecane wszystkim kobietom, które chcą czuć się pewnie i nie sprawdzać gorączkowo, czy makijaż wygląda estetycznie i nie przetransferował się na inne obszary twarzy.

Prawdziwym ratunkiem dla kobiet w okresie letnim są bibułki matujące. Zamiast stosować kolejną warstwę pudru, i tym samym obciążać zmęczoną skórę, lepiej zebrać tłustą warstwę serum przy pomocy sterylnego, jednorazowego akcesorium. Bibułki są na tyle małe i poręczne, że zmieszczą się w każdej torebce. W okresie letnim zrezygnujmy także z dużej ilości pudrowych kosmetyków, które – pod wpływem gorącego i wilgotnego powietrza – mogą tworzyć nieestetyczne plamy na skórze i zbierać się w grudki.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar