Konkursy/

2018-06-02

RECENZJE REDAKCJI

DERMENA® COMPLEX ZDROWE WŁOSY, SKÓRA I PAZNOKCIE

Suplement diety, który uzupełnia dietę w witaminy i składniki mineralne. Pomaga zachować włosy, skórę i paznokcie we właściwym stanie.

 

 

OPAKOWANIE

Wierzchnie stanowi kartonik o biało-niebieskiej szacie graficznej, wewnątrz znajdują się: ulotka oraz dwa blistry po 15 szt kapsułek, razem mamy ich 30 szt.

Kapsułki mają ciekawy, wyróżniający się niebiesko-biały kolor otoczki.

 

 

STOSOWANIE

1 do 2 kapsułek dziennie podczas lub po posiłku. Osobiście nie lubię brać za dużo tego typu preparatów, więc stosowałam tylko jedną dziennie.

 

Od producenta:

"Dermena® complex to unikalne połączenie wyciągu z lnu LinumLife® EXTRA oraz ekstraktu ze skrzypu polnego z zestawem witamin i mikroelementów, które pomagają zachować zdrowe włosy i paznokcie.

- Witamina B6 bierze udział w syntezie aminokwasu siarkowego – cysteiny, jednego z podstawowych komponentów keratyny, która jest głównym budulcem włosów.

- Wyciąg z lnu LinumLife® EXTRA jest bogaty w lignany należące do grupy fitoestrogenów. Lignany lniane posiadają właściwości przeciwutleniające i wspomagają naturalne procesy neutralizacji wolnych rodników. Wpływają korzystnie na układ naczyniowy.

- Wyciąg ze skrzypu polnego jest źródłem naturalnego krzemu, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego stanu włosów, paznokci i skóry. Wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost.

- Biotyna to ważne źródło energii i materiału budulcowego dla włosów i skóry. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Pomaga zachować zdrowe włosy i skórę.

- Witaminy z grupy B (B6, B2, B1, B12) uczestniczą w metabolizmie komórkowym. Witamina B6 bierze udział w normalnej syntezie aminokwasu siarkowego – cysteiny, jednego z podstawowych komponentów keratyny, która jest głównym budulcem włosów.

- Cynk i selen są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów i pozwalają na zachowanie paznokci we właściwym stanie.

- Niacyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Pomaga zachować zdrową skórę. Korzystnie wpływa na stan błon śluzowych.

- Kwas pantotenowy bierze udział w procesach metabolicznych. - Foliany (kwas foliowy) pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów. Odgrywają ważną rolę w procesach dzielenia się komórek.

- Witaminy C, E oraz selen to naturalne przeciwutleniacze, chroniące skórę i włosy przed wolnymi rodnikami. Witamina C uczestniczy też w tworzeniu kolagenu, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i skóry.

- Cynk to jeden z najważniejszych mikroelementów, który pobudza syntezę białek, w tym keratyny. Pomaga zachować zdrowe włosy.

Zalecane dzienne spożycie: 1-2 kapsułki dziennie, przez okres minimum trzech miesięcy".

 

 

MOJA OPINIA

Suplement zaczęłam stosować w okresie czasu, kiedy zarówno moja cera jak i paznokcie i włosy nie były w najlepszej formie. Co jakiś czas tak już mam, że stres czy dłuższa choroba, do tego inne czynniki powodują, że paznokcie zaczynają się łamać i rozdwajać, nie jestem w stanie ich zapuścić i ciągle muszę je ścinać na bardzo krótko, aż do opuszków, gdyż jak tylko trochę urosną, potrafią pękać przy pracach domowych. Jeśli chodzi o włosy, te zaczynają wypadać intensywnej i widzę to szczególnie w momencie ich czesania, kiedy na szczotce jest ich więcej, znajduję je również na podłodze i poduszce. Wtedy przychodzi moment kiedy posiłkuję się takimi suplementami.

 

Dermena® complex pomogła mi z opisanym problemem, dzięki czemu mogłam zapuścić paznokcie do oczekiwanej długości i aktualnie cieszę się wypielęgnowanymi długimi paznokciami pokrytymi lakierem hybrydowym. Włosy mniej wypadają, a cera także się zmieniła, wydaje się być bardziej promienna, nawilżona i mniej problematyczna.

Ogólnie czułam się lepiej stosując ten preparat, uważam, że to zasługa witamin z grupy B, których zdarza mi się mieć niedobór.

 

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar