Konkursy/

2018-05-31

Paznokcie

Dlaczego warto mieć hybrydowe paznokcie?

Już jest coraz mniej kobiet dla których termin ten brzmi niezrozumiale: hybrydowe paznokcie, manicure, czy lakiery hybrydowe Semilac. To jedna z najpopularniejszych obecnie metod, która pozwala zyskać piękną i gładką płytkę paznokcia i zachować ją na kilka tygodni. Zwykłe lakiery często odpryskują, a połysk matowieje, gdy spotka się z wodą, czy różnego rodzaju degeneratami. Lakiery hybrydowe są trwałe i długo zachowują swój ładny wygląd.

fot: PixabayHybrydy alternatywą dla zwykłych lakierów


Manicure paznokci wykonywany metodą hybrydową stał się popularny kilka lat temu, a teraz jest najczęściej stosowany. Przede wszystkim dlatego, że jest trwały i łatwy w wykonaniu. Lakiery hybrydowe Semilac i lampy UV pozwalają na wykonanie pięknych paznokci nawet w kilkanaście minut. Setki kolorów, zdobień, a nawet opcji przedłużania płytki paznokcia sprawiają, ze hybrydy to najczęściej wybierany sposób malowania paznokci. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które pogryzają skórki albo same paznokcie. Lakiery hybrydowe Semilac są nie tylko trwałe, ale też twarde, dlatego jest to doskonały sposób na walkę z tego rodzaju nałogiem.

Jak i gdzie zrobić manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydowe można wykonać niemal w każdym salonie kosmetycznym lub u osoby, która zajmuje się profesjonalnie zakładaniem hybryd. Możemy liczyć tam na ogromną gamę kolorów oraz zdobień i efektów, które będą pięknie wyglądały na dłoni. Kosmetyczka może także przedłużyć paznokieć i nadać mu określony kształt. Za taką przyjemność trzeba jednak zapłacić od kilkudziesięciu do 200 złotych. Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli chcemy nadal utrzymywać taki efekt, to taki „zabieg” należy wykonywać co 2-3 tygodnie.

Coraz więcej osób decyduje się więc na samodzielne wykonywanie manicure. Tak naprawdę wystarczy do tego kilka podstawowych rzeczy, a także cierpliwość. Pierwsze próby mogą być nieudane, ale z każdą będzie tylko lepiej, a z czasem można nauczyć się technik przedłużania i zdobienia. Co potrzeba na początek? Na pewno lakiery hybrydowe Semilac – podstawą jest baza, kolor oraz top, który utwardza całość. Niezbędne są także pilniki, którymi na początku czyści i poleruje się płytkę, a także nadaje się paznokciom kształt. Potrzebny będzie także cleaner, który odtłuści płytkę. Aby utwardzić lakier niezbędna będzie lampa UV.

Tak naprawdę wystarczy kilka niezbędnych przedmiotów, aby samemu zacząć wykonywać paznokcie hybrydowe. To inwestycja, która szybko się zwraca, a daje zdumiewające efekty wizualne.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar