Konkursy/

2018-05-30

Napoje

Lubisz dobrą kawę, ekspres do kawy to dobry wybór

Mała czarna po śniadaniu to rytuał, jaki celebrują miliony ludzi na świecie. Kawa to podstawowy poranny napój, który pobudza, orzeźwia i fascynuje swoim niepowtarzalnym aromatem i smakiem. Zależy nam na tym, aby była wyborna i dobrze zaparzona.Na smak i aromat zaparzonej kawy wpływa rodzaj i jakość jej ziarna, gdyż mamy ich wiele gatunków, wśród których każdy znajdzie ten swój indywidualny i własny. Ale to nie wszystko. Ważnym elementem jest również proces jej parzenia. I tutaj jest wiele szkół, których przeciętnym kawoszom trudno opanować. Z pomocą przychodzą expresy do kawy, które na stałe zagościły w naszych domach.

Typy ekspresowców do kawy

Na rynku możemy spotkać cztery rodzaje ekspresów: przelewowy, kapsułowy, kolbowy oraz automatyczny ekspres do kawy. Wszystkie te typy różnią się od siebie funkcjonalnością, opcjonalnością i sposobem sterowania. Najprostszym ekspresem jest przelewowy. Właściwie umożliwia zaparzenie jednego rodzaju kawy, różnice polegają tylko w intensywności wytworzonego naparu (mocniejszy lub słabszy). Nie posiada opcji ciśnieniowych, więc ma ograniczone funkcje, jeżeli chodzi o parzenie wielu gatunków kaw.

Inaczej sprawa wygląda z ekspresami kapsułowy, automatycznymi czy kolbowymi. Te urządzenia ciśnieniowe mogą spieniać mleko i parzyć np. aromatyczne latte, macchiato, cappucino i wiele innych gatunków kawy. W ekspresie automatycznym ten proces można w pełni zaprogramować. Najprostszym w użytkowaniu jest ekspres kapsułowy. Wprowadza się do niego gotową mieszankę kawową w postaci odpowiedniej kapsułki i naciska guzik. Niemniej jednak system sterowania temperaturą, ciśnieniem i innymi parametrami, które nadadzą naszej kawie niepowtarzalny smak, są bardzo ograniczone w tym urządzeniu, w porównaniu do kolbowego czy automatycznego.

Ekspresy Delonghi- włoska firma z tradycjami parzenia kawy

Włosi doskonale wiedzą, jak się zaparza dobrą i aromatyczną kawę. Dlatego włoska firma Delonghi uważana jest za leadera wśród producentów ekspresów ciśnieniowych do kawy. Każde urządzenie do kawy Delonghi przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości, zanim wyjdzie poza zakład. Testowane jest pod kątem przygotowywanego smaku, temperatury i aromatu kawy przy różnych ustawieniach i rodzajach gorącego napoju. Firma stawia na jakość i niezawodność swoich ekspresów, a także nowoczesnych design. Delonghi oferuje szeroką gamę automatycznych ekspresów do kawy linii ECAM, Primadonna, ETAM automatica. Urządzenia te wyróżnia innowacyjność, elegancja, klasa oraz wysoka jakość produktów.

Prima Donna – automatyczny ekspres do kawy Delonghi


Prima Donna XS Deluxe to najnowszy automatyczny ekspres do kawy Delonghi. Nowoczesna i kompaktowa sylwetka zajmuje niewiele miejsca w kuchni. W pełni zautomatyzowane urządzenie ciśnieniowe pozwala na stworzenie wielu znanych gatunków kawy, jak i ustawienie parametrów indywidualnych gorącego napoju. Wystarczy tylko nacisnąć guzik, aby w mgnieniu oka otrzymać aromatyczne cappuccino, mleczne latte czy macchiato latte. Posiada również dodatkową dyszę, do manualnego spieniania mleka i do gorącej wody, co daje nam możliwość stworzenia naszej własnej kawy. Automat zapamiętuje ilość kawy, mleka oraz temperaturę napoju, która została uprzednio przez nas ustawiona. Dzięki temu możemy wprowadzić na stałe nasze indywidualne preferencje kawowe.

Zaletą Prima Donna XS jest system automatycznego czyszczenia układu spieniania mleka, zintegrowanego w pokrętle dzbanka na mleko. Umożliwia to łatwe utrzymanie tego układu w czystości. Po przygotowaniu kawy, dzbanek z mlekiem można włożyć do lodówki.


 


Ponadto atrakcyjna cena w porównaniu do wysokiej jakości sprawia, że to urządzenie jest moim nr 1 na liście automatycznych ekspresów do kawy.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar