2018-05-23

MOTOKOBIETA

Gdzie na last minute? Kuba wzywa!

Jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków w ostatnich latach ze względu na zmieniające się rządy i wiodąca destynacja pod kątem unikalnego klimatu, pięknych plaż, najlepszego na Karaibach rumu i nuty historii w tle. Kuba ma wszystko to, czego wielu podróżujących oczekuje od kierunku wakacyjnego i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających!

 

 

Przed wylotem 

Wydawać by się mogło, że podróżując do tego kraju wystarczy podjąć decyzję o wyjeździe, zakupić bilety, spakować walizki, a po kilku godzinach w samolocie, czekać będzie na nas gorąca, roztańczona Kuba. Last minute do tego miejsca jednak może się nie udać jeśli zapomnimy o najważniejszym wymogu, który należy spełnić, aby w pełni móc cieszyć się wakacjami. Wybierając się na Kubę musimy pamiętać o uzyskaniu wizy, a konkretnie tzw. Tarjeta de Turista - karty turysty, która uprawnia do wjazdu na terytorium państwa. O ten dokument przewoźnik, z którym udajemy się na Kubę, może poprosić już na lotnisku wylotowym, a jego brak może spowodować odmówienie zabrania nas na pokład. Kartę turysty należy wyrobić minimum na kilka dni przed wylotem - w Ambasadzie Republiki Kuby w Warszawie lub za pośrednictwem jednego z wielu biur oferujących usługi pośrednictwa w uzyskaniu karty. Warto o tym wiedzieć i przygotować się odpowiednio wcześniej, szczególnie gdy planujemy skorzystać z atrakcyjnej oferty na tzw. „ostatnią chwilę”. 

Wcześniej - taniej? 

Wbrew pozorom i powszechnej opinii, że oferta wyjazdu zakupiona w ostatnim momencie jest najatrakcyjniejsza, warto obserwować ten trend dużo wcześniej, aby zauważyć konkretną zależność. Hotele stosują atrakcyjne zniżki dla rezerwujących najwcześniej, a biura podróży obiecują gwarancję najniższej ceny. Warto o tym pomyśleć jeśli wymarzonym kierunkiem naszych kolejnych wakacji jest właśnie Kuba. Last minute kojarzone z najniższą możliwą ceną za jaką możemy dokonać zakupu wakacji, nie zawsze oznacza najkorzystniejsze warunki. Ze względu na wysokie zniżki oferowane przez hotelarzy, nagradzające pierwszych rezerwujących gości, wielokrotnie pierwotne ceny są bardziej atrakcyjne niż te na tydzień przed wylotem. Szczególnie w okresie ścisłego sezonu, kiedy hotelarze zdają sobie sprawę z faktu, że oferta sprzeda się bez względu na warunki cenowe. Jeśli więc możemy pozwolić sobie na luksus podjęcia decyzji na długo przed wylotem, warto to rozważyć. Do największych atutów, oprócz wcześniej wspomnianego komfortu psychicznego w związku z załatwieniem potrzebnych formalności, możemy zaliczyć upusty procentowe, gratisowe noce w hotelu  np. przy pobycie dłuższym niż tydzień czy możliwość zmiany rezerwacji, gdyby wystąpił nagły problem uniemożliwiający wyjazd. 

Najlepsza pora na wyjazd 

Na pytanie kiedy można zarezerwować wersję Kuba - last minute, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trendy na wybierane przez podróżujących kierunki zmieniają się dość szybko. Można wziąć pod uwagę okres, w którym Polacy podróżują rzadziej, a więc ten poza głównymi świętami w roku, wakacjami, feriami, dłuższymi przerwami od pracy lub okres poza ścisłym sezonem turystycznym na Kubie, obejmujący miesiące od listopada do marca. Bez względu na wybraną porę, kierunek ten ma do zaoferowania wiele i spełni oczekiwania najbardziej wybrednych podróżników.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar