Konkursy/

2018-05-10

Pielęgnacja ciała

Jaką formę depilacji wybrać?

Pozbywanie się włosków z wybranych części ciała może okazać się zadaniem trudniejszym, niż początkowo sądziliśmy. Wszystko to sprawia, że warto zdecydować się na usługi świadczone przez profesjonalne salony. W ten sposób mamy nie tylko pewność, że zajmą się nami profesjonalne kosmetyczki, ale również że włosy zostaną usunięte przy użyciu specjalistycznych preparatów i narzędzi. Przekłada się to na skuteczność zabiegu i jego bezpieczeństwo. Co ważne, depilacja w salonach realizowana jest na kilka różnych sposobów. Który z nich jest szczególnie wart uwagi?

 

 

 

Standardowa depilacja woskiem

Jest to metoda najprostsza, która związana jest z wykorzystaniem wosku o odpowiedniej konsystencji i temperaturze. Co ważne, depilacja woskiem może zostać wykonana zarówno na ciepło, jak i na zimno. Warto jednak podkreślić, że w salonach kosmetycznych realizuje się najczęściej pierwszą metodę.

Dlaczego? Ponieważ ciepły wosk skuteczniej oddziałuje na cebulki włosów, dzięki czemu ich usuwanie okaże się po prostu efektywniejsze. Wadą takiej depilacji jest to, że bywa ona bolesna, zwłaszcza w miejscach wrażliwych.

Depilacja przy użyciu pasty cukrowej

Pod względem bólu oraz ewentualnych zmian naskórnych, jest to metoda najbezpieczniejsza. Polega na wykorzystaniu specjalnej masy na bazie cukru, soku z cytryny i odpowiednio dobranych ziół, które wykazują działanie łagodzące.

Wszystko to sprawia, że włosy usuwane są skutecznie i bez obaw o ewentualne zaczerwienienie czy też inne reakcje alergiczne.

Depilatory

Na największą skuteczność liczyć możemy podczas wykorzystania odpowiednich urządzeń, które zostały przygotowane specjalnie do trwałego usuwania włosków. Standardowe sprzęty posiadają mechanizmy tnące oparte na pęsetach lub dyskach, jednak w salonach kosmetycznych skorzystać możemy z depilatorów służących do depilacji laserowej.

Związana jest ona z wykorzystaniem depilatora, którego działanie opiera się na generowaniu wiązki światła, która niezwykle skutecznie osłabia cebulkę włosa, a następnie prowadzi do jej zniszczenia. Dzięki temu efekt końcowy jest bardzo trwały.

Poza wyborem konkretnej techniki, ważne jest również to, aby wyszukać wysokiej jakości salon, który gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. W tym pomocny okaże się serwis https://www.moment.pl/depilacja zawierający oferty, opinie i system rezerwacji.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar