Konkursy/

2018-05-08

Perfumy

Kultowe włoskie perfumy, których jeszcze nie znasz

Prezent w postaci flakonu perfum Gucci Guilty czy Prada Candy jest tak samo piękny, jak i banalny. Jeśli znasz kogoś, kto jest pod urokiem włoskich marek luksusowych, to na pewno zaskoczą go propozycje z naszej listy. Perfum Salvatore Feraggamo Incante czy Peccato Originale na pewno nie można uznać za nudne.

 

 

Perfumy inspirowane włoskim słońcem

W świecie najbardziej cenione są zapachy z Francji, ale tuż za nimi plasują się te z widocznymi wpływami włoskimi. Nieliczne marki rzeczywiście produkują i tworzą w tym kraju. Wiele inspiruje się tutejszą modą, klimatem i kulturą. Ostatnie lata to choćby olbrzymia popularność całej serii wypuszczonej przez amerykańską markę Tom Ford, która osnuta była wokół zapachów, na jakie można natrafić w Rzymie czy na Sycylii.

Każdy element tej kolekcji do dziś jest hitem. W buteleczce w kolorze lazurowego morza znaleźć można Neroli Portofino, inspirowane słynnym włoskim miasteczkiem. Tuscan Leather to bardziej stonowane aromaty toskańskiej skóry i lawendowych pól, a Italian Cypress ma przywoływać dzięki aromatowi drewna dok produkujący statki z cyprysowego drzewa. Z bardziej niszowych propozycji warto wymienić jeszcze zapach uniseks Italian Citrus Panah London, który pachnie sycylijskimi pomarańczami i słońcem.

 

 

Niezwykła historia Salvatorre Ferragamo

Jeśli chodzi o zapachy pochodzące z Włoch, to ich wybór zależeć będzie przede wszystkim od tego, czy ma być dla kobiety, czy dla mężczyzny. Do dziś można kupić męską wodę kolońską Acqua di Genova, którą ponad 150 lat temu skomponował dla jednego z rodów królewskich Italii Stefano Frecceri. Kompozycja dziś pachnie tak samo, jak wtedy. Nie jest zbyt łatwo dostępna, dlatego na pewno doceni ją każdy, kto znużył się już banalną ofertą perfumerii sieciowych.

W przypadku kobiet ciekawą propozycją mogą być Salvatorre Ferragamo. Nazwa marki wzięła się od urodzonego na przełomie XIX i XX wieku we Florencji Salvatorre Ferragamo, który w czasie swojej kariery ubierał Marylin Monroe czy Evitę Peron. To jedna z nielicznych dziś w świecie mody marek z historią, którą nadal zarządza kilkudziesięcioro rozsianych po zarządach różnych oddziałów firmy dzieci i wnuków założyciela.

 

 

Tradycyjne i odważne zapachy Salvatorre Ferragamo

Perfumy trafiły do oferty kilkadziesiąt lat temu i do dziś udało się stworzyć sporo zapachów, dzięki którym Salvatorre Ferragamo to marka popularna również w perfumeriach. Najbardziej uniwersalna jest Signorina, którą dostać można w uroczym flakoniku z różową kokardką. To kwiatowy ogród w najprostszym wydaniu – składa się na niego piwonia, jaśmin czy róża.

Intrygująca jest linia Incanto, która daleko odchodzi od tradycyjnie kojarzonych z Włochami kwiatowych aromatów o luksusowym charakterze. W Incanto Salvatorre Ferragamo można wyczuć soczystą brzoskwinię i irysa. W dobry nastrój wprawia już sam minimalistyczny, słoneczny flakon.

Zapach posiada liczne warianty dostępne w multikolorowych, nowoczesnych opakowaniach. Na jesień polecany jest Incanto Charms, w którym można znaleźć rzadki kwiat kapryfolium czy amarylis, który znamy z polskich kwiaciarni i ogrodów. Incanto Amity Salvatorre Feragamo to lekka wariacja oparta na ledwo wyczuwalnych słodkich nutach melona czy lotosu.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar