Konkursy/

2018-05-06

Profilaktyka

Niezła z niej aparatka

Aparat ortodontyczny już od dobrych kilku lat oprócz funkcji zdrowotnej pełni także rolę bardzo modnego gadżetu. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że dzięki wielu gwiazdom, prostowanie zębów stało się po prostu trendy. Aby jednak błyszczeć w towarzystwie zarówno podczas noszenia aparatu, jak i po jego zdjęciu trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. 

W jakie produkty powinna zaopatrzyć się każda prawdziwa „Aparatka” podpowiada CURAPROX. 
 
 
 
 
 
Po pierwsze, dobra szczoteczka manualna. Idealnie sprawdzi się tutaj CS 5460 Ortho Ultra Soft, która dzięki specjalnemu wgłębieniu, ułatwia szczotkowanie i czyszczenie zewnętrznych powierzchni zamków, pierścieni i łuku. 5460 włókien CUREN® znajdujących się na główce szczoteczki czyści zęby efektywnie, a jednocześnie bardzo delikatnie dla dziąseł.
 
Cena: 20 zł
 
Po drugie, szczoteczka jednopęczkowa CS 1009. Precyzyjnie dotrze do największych zakamarków i pozwoli na dokładne oczyszczenie zębów z płytki nazębnej, a także resztek jedzenia, które mogą zalegać przy zamkach. Jak jej używać? Chwyć szczoteczkę podpierając główkę palcem wskazującym i wykonuj małe okrężne ruchy, ząb po zębie. Skup się także na miejscach wokół zamków.
 
Cena: 20 zł
 
Po trzecie, szczoteczki międzyzębowe. Czy wiesz, że czyszcząc zęby szczoteczką manualną, oczyszczasz tylko 70% powierzchni zębów? To dlatego, że włosie szczoteczki nie jest w stanie dotrzeć do trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych. Z pomocą szczoteczek międzyzębowych masz gwarancję, że Twój uśmiech będzie czysty w 100%!
 
Cena: 31 zł (5 szczoteczek międzyzębowych CPS 06-011 prime + 1 uchwyt UHS 409)/
 
Po czwarte - nić dentystyczna. Świetny wybór to specjalna, gruba nić dentystyczna Curaprox DF 845 implant & braces. Dzięki sztywnym końcówkom, bez problemu umieścisz nić w dowolnym miejscu. Pokryta specjalną gąbką nie pęcznieje pod wpływem śliny i pozostaje mocna i elastyczna. Możesz wyczyścić nią miejsca wokół zamków bez obawy o uszkodzenie gumek.
 
Cena: 36 zł/ 50 szt. nici o długości 25 cm
 
A dla tych, którzy nie lubią się rozdrabniać CURAPROX stworzył zestaw Ortho Kit, czyli niezbędnik każdej Aparatki. Na zestaw składają się:
 
Szczoteczka do zębów CS 5460 Ortho ultra soft
Szczoteczka jednopęczkowa CS 1009 single 
Zestaw szczoteczek międzyzębowych Ortho Pocket Set (CPS 07,14, 18)
Wosk ortodontyczny Ortho Wax 
 
Cena: 105 zł
 
 
 
 
Produkty szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar