Konkursy/

2018-05-02

Napoje

Herbaciane lemoniady idealne na garden party

Popularne garden party to eleganckie przyjęcia lub luźniejsze imprezy na świeżym powietrzu. Wiosną i latem, kiedy pogoda dopisuje, zdecydowanie częściej wybieramy opcję zabaw w otwartej przestrzeni. Tak spędzany czas warto urozmaicić oryginalnymi lemoniadami na bazie herbaty. 

Do przygotowania lemoniady warto wybrać odpowiednią bazę, bo to właśnie dzięki niej napój będzie miał intensywny aromat i smak. Eksperci Ahmad Tea London polecają napary herbaciane lub ziołowe, ponieważ dzięki nim lemoniada będzie nie tylko smaczna, ale także zdrowa.
 
 
 
Mrożona pomarańcza
 
(dzbanek 700 ml)
4 torebki herbaty Earl Grey Ahmad Tea London 
2 pomarańcze
Cukier brązowy
Kostki lodu
 
Zalej wrzątkiem (około 500 ml) herbatę Earl Grey Ahmad Tea London, dodaj skórkę z jednej pomarańczy. Zaparzaj pod przykryciem 3-5 minut. Następnie dodaj 3/4 szklanki soku z pomarańczy i 1/3 cukru. Dobrze wymieszaj. Po wystygnięciu dodaj kilka kostek lodu i wstaw dzbanek do lodówki na godzinę. Przed podaniem ozdób szklanki startą pomarańczą – złap za denko i zwilż górną krawędź szklanki sokiem z cytryny, odciśnij w startej skórce pomarańczy, odczekaj chwilę i postaw. Następnie wlej mrożoną herbatę, wrzuć koski lodu i plasterek pomarańczy. 
 
Cytrynowe szaleństwo
 
(dzbanek 700 ml)
3 torebki herbaty Peppermint &Lemon Ahmad Tea London
1 cytryna
Listki mięty do ozdoby
Cukier brązowy
 
Wlej do dzbanka wrzącą wodę i zaparzaj herbaty Peppermint & Lemon Ahmad Tea London przez 4 minuty. Następnie pozostaw do ostygnięcia. Pokrój cytrynę w plasterki. Wrzuć do dzbanka, na koniec dodaj listki mięty. Chcąc uzyskać słodki napój, według uznania dosyp brązowego cukru.
 
 
 
 
 
Nuta bazylii
 
(szklanka 200 ml)
1 torebka herbaty Green Tea Pure Ahmad Tea London
2 limonki
2 plasterki cytryny (opcjonalnie)
Garść liści bazylii
Kostki lodu
 
Zalej herbatę Green Tea Pure Ahmad Tea London 150 ml wody o temperaturze około 90 stopni. Zostaw do ostygnięcia. W tym czasie pokrój w plasterki limonkę. Wrzuć cytrusy i liście bazylii do naparu, następnie dodaj kilka kostek lodu.
 
 
 
 
Przygotowane lemoniady będą wyglądały jeszcze lepiej, jeśli podasz je w wysokich, przezroczystych szklankach i dodasz długie kolorowe słomki!
 
Więcej informacji o Ahmad Tea London znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar