Konkursy/

2018-05-02

Nowinki

Historia małej czarnej. Zobacz, jak powstała i kto ją zaprojektował

Mała czarna to synonim ponadczasowej, nieprzemijalnej klasyki. Znają ją Twoje babcie, nosiła mama, a teraz czas na Ciebie. Zakładasz ją, by wyglądać elegancko, ale jest tak uniwersalna, że sprawdza się niemal na każdą okazję. Wciąż jest w modzie, mimo upływu lat. Poznaj jej historię.

 

 

 

 

Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnej sukienki na świecie. Kochają ją wszystkie kobiety, bez względu na wiek. Little black dress to klasyk, za którym stoi historia. Od czego się zaczęło?

Coco Chanel i mała czarna

Opowieść o małej czarnej sukience ma początek w pracowni Coco Chanel w latach 20. XX wieku. Celem projektantki jest stworzenie maksymalnie uniwersalnej sukienki, która ma pasować na każdą figurę i okazję. Wreszcie powstaje projekt idealny, który skrada serca wszystkich kobiet. Każda chce ją mieć! Krótka, czarna sukienka, która będzie zarówno dobrą bazą codziennego stroju, jak i pełną szyku wieczorowa kreacją. Sprawdzi się podczas koktajli i spotkań biznesowych, a także na co dzień.

Wielki boom

Na sukces legendarnej małej czarnej nie trzeba było długo czekać. Nazwana została początkowo sukienką typu ford, ze względu na dużą dostępność i możliwość tworzenia stylizacji z wyjątkową łatwością. Pisał o niej magazyn „Vogue”, jednak to film Śniadanie u Tiffany’ego stał się przełomowym momentem w historii sukienki. Każda kobieta chce być odtąd jak Audrey Hepburn i mieć przynajmniej jedną małą czarną w rozkloszowanej wersji z lat 60.

Nieprzemijalna little black dress

Masz już tę kultową sukienkę w swojej szafie? Dzisiaj możesz nosić ją zarówno w wersji z tiulem, jak i np. skórzanej. Co powiesz na tkaninę plumeti, którą kochają gwiazdy? Wariantów tej sukienki jest bez liku, podobnie jak zestawień i outiftów, które możesz z nią stworzyć. Stylizacja rockowa? Dobierz cięższe buty i ramoneskę. Kobieca i wieczorowa? Wybierz obcisły fason typu bandage dress. Jest totalnie sexy! Wersja do biura? Z żakietem i złotymi dodatkami. Masz już swój pomysł?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar