Konkursy/

2018-04-15

KSIĄŻKA

Robert Biedroń włącza DEMOkrację!

 Robert Biedroń napisał książkę dla dzieci.

 

 
 
 
Napisał ją, bo każdy z nas chce żyć w nowoczesnym i pełnym różnorodności państwie. Ale nie każdy wie, skąd takie państwa się biorą i jak je tworzyć. A tworzą je ludzie – ci najbliżsi, koledzy, koleżanki, sąsiedzi. Każdy z nas.  
 
 
 
Napisał ją, bo wiedza każdego obywatela na temat demokracji – szczególnie obywatela młodszego i najmłodszego – jest dla niego bardzo ważna. Sprawnie funkcjonujące państwa demokratyczne biorą się ze świadomości obywatelskiej budowanej od pierwszych szkolnych lat.
 
 
 
Napisał ją w głównej mierze dla dzieci i młodzieży, aby przekazać im najważniejsze pojęcia z dziedziny polityki i przekonać, że los państwa spoczywa w ich rękach, tylko nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. W końcu nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o demokracji ­­– jak stwierdza sam Robert Biedroń.
 
 
 
I zrobił to w sposób niezwykły, bo „Włącz DEMOkrację” to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce.
 

AUTOR: Robert Biedroń

TYTUŁ:  Włącz DEMOkrację
 
  •  (dymek-dziecko) Czym jest demokracja?
  • (dymek-Robert Biedroń) Dobre pytanie! Demokracja zaczęła się…
dawno temu, w odległej starożytności…
 
kiedy tworzyły się pierwsze państwa. Chcesz wiedzieć więcej? Włącz DEMOkrację! 
 
Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Samodzielnie lub całą rodziną zbierz elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaj ustroje polityczne i zdobywaj punkty postawy obywatelskiej. Stawiaj czoła przeciwnościom, nie dopuść do anarchii oraz odblokuj postać świadomego obywatela.
 
Bo państwo to również TY i TWOJA wiedza o nim oraz TWOJE codzienne działania. 
 
Włącz DEMOkrację zagwarantuje godziny świetnej zabawy oraz przybliży podstawowe pojęcia związane z państwem i demokracją obywatelską. W polityce nie ma czasu na nudę!
 
Niech moc demokracji będzie z Wami!
 
Robert Biedroń – ukończył nauki polityczne i społeczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konsultant organizacji praw człowieka. Poseł na Sejm w latach 2011– 2014. Obecnie, jako prezydent miasta, buduje demokrację w Słupsku, a kto wie, co będzie potem... Kocha ludzi, zwierzęta i Polskę.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar