Konkursy/

2018-04-14

TECHNOLOGIA

Idealne zdjęcie na Instagram

Instagram staje się coraz popularniejszy. To miejsce w sieci, w którym mogą promować się firmy lub po prostu „wybić się” zwykli zjadacze chleba. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę na Instagramie, są oczywiście ładne zdjęcia. Dowiedz się, jakie zdjęcia na Instagram musisz robić, by ciągle zdobywać nowych fanów.

 

 

Najlepszy sprzęt? Huawei P20 lite – aparat idealny 

To, że zdjęcia wrzucane na Instagram muszą być idealnej jakości, jest oczywiste. Jednak nie oznacza to, że musisz wykładać ogromne kwoty na profesjonalny sprzęt fotograficzny. Tak naprawdę dobre zdjęcia do umieszczenia na Instagramie możesz zrobić telefonem. Najlepszym przykładem jest wbudowany w telefon Huawei P20 lite aparat. Dzięki niemu zdjęcia będą wyraźne, przejrzyste i w odpowiednim kolorze. 

Znajdujący się w Huawei P20 lite aparat 16 Mpix pozwala na zrobienie bardzo dobrych zdjęć świetnej jakości, które przyciągną uwagę użytkowników portalu. Co więcej, sprzęt ma także ciekawą opcję Bokeh, pozwalającą na rozmycie tła. 

Znajdź ciekawe elementy

Niech na twoich zdjęciach najważniejszych będzie tylko kilka elementów. Pokaż je najostrzej i najbardziej wyraźnie. Obojętnie, czy to będziesz ty, twój posiłek, czy właśnie zrobiona biżuteria handmade. Nie zakłócaj odbioru nadmiarem barw i rekwizytów. 

Dobierz odpowiednie tło. Niech będzie w miarę spójne, delikatne, dobrze pasujące do fotografowanego przedmiotu. Jeśli nie masz pomysłu, dwie małe podpowiedzi – białe tło sprawdzi się w każdej sytuacji, a niebieskie podobno przyciąga uwagę i skutkuje większą liczbą „serduszek”. 

Filtry do zdjęć na Instagramie 

Instagram daje ci możliwość zmiany zdjęcia w momencie jego publikacji. Nie musisz znać się na programach graficznych do obróbki. Warto jednak pamiętać, że przesadzanie z filtrami nie służy niczemu dobremu. Niektóre z nich wydają się po prostu nienaturalne i przyniosą raczej negatywny efekt. 

Wypróbuj kilka filtrów, sprawdź, jak zdjęcie przedstawia się w najmocniej nasyconej kolorami i najjaśniejszej wersji. Jeśli jednak kontrast jest zaburzony lub tło staje się zbyt wyraziste, zostaw zdjęcie po prostu tak, jak było wcześniej. 

Najnowsze trendy 

Idealne zdjęcie na Instagramie ma na celu wzbudzenie zainteresowania, które przekłada się na liczbę followersów i serduszek. Dlatego warto śledzić najnowsze trendy, by dowiedzieć się, jakie zdjęcia są teraz najmodniejsze. 

I nie chodzi tutaj tylko o tematykę fotografii – to zawsze będzie szeroko rozumiany lifestyle, lecz właśnie o ich rodzaj. Wszystko wskazuje na to, że obecnie najbardziej popularne są maksymalnie rozjaśnione zdjęcia, na białym tle. Lekkie, nieprzeładowane, na których znajduje się maksymalnie kilka przedmiotów. Świeżo i estetycznie. 

Zachowaj spójność profilu 

Profile instagramowe są ciekawe wtedy, gdy zachowują spójność. Podobna tematyka zdjęć, określona stylistyka, dość zbliżona forma. Na swoich zdjęciach poruszaj się w jednym obszarze tematycznym. Pokazuj jedzenie, paznokcie, kolory. 

Ważne jest także zachowanie podobnej stylistyki. Jeśli decydujesz się na bardzo rozjaśnione, proste zdjęcia i niezbyt skomplikowane kompozycje, zachowaj ten styl do końca. Mocno nasycone kolory i bardzo wyraziste tła – raczej nie przełamuj schematu. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar