Konkursy/

2018-04-10

Czy wiesz, że...

Czy uważasz, że wiesz już wszystko o antybiotykach?

Czy uważasz, że wiesz już wszystko o antybiotykach? A może upierasz się przy zakupie drogich leków w przekonaniu, że tańszy znaczy gorszy? A może na każdy ból łykasz tabletkę? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco zachęcamy Cię do lektury, która zawiera nie tylko aktualny wykaz leków, ale i odpowiedzi na te i wiele innych pytań. 

 
Stres, smog, zła dieta, za mało ruchu - niby wszyscy wiemy, że szkodzą naszemu zdrowiu, ale zaczynamy traktować ten fakt serio, dopiero kiedy dopadnie nas choroba. Na szczęście farmakologia nadąża za naszymi problemami, a nowoczesne leki są niezwykle skuteczne w przypadku przeróżnych schorzeń. Rzecz jasna, pełną listę medykamentów ustawia nam lekarz, a nam -pacjentom - pozostaje je na czas kupić i zacząć przyjmować zgodnie z zaleceniami. 
 
Z powodu niewłaściwej diety, która wynikać może z nawyków, ale i np. nieustającego odchudzania, czy po prostu czynników genetycznych, coraz częściej padamy ofiarami chorób układu pokarmowego. Gastrologia, to dziedzina medycyny, która obszernie bada i leczy żołądek, jelita, wątrobę, czy trzustkę. Jednak nie na wiele zdałyby się odkrycia medyków, gdyby leczenia nie wspierały leki gastrologiczne, których zadaniem jest całościowe lub punktowe zniwelowanie problemów każdego narządu w układzie trawiennym. W starannie posegregowanej wg kategorii, alfabetycznej bazie leków znajdziemy wszystko co przepisał nam lekarz. Bardzo istotna jest też informacja, jakie leki aktualnie są dostępne - częste zmiany na poziomie ministerialnym sprawiają, że nawet lekarz może nie mieć wiedzy, że przepisany lek został właśnie wczoraj wycofany. Jeżeli masz możliwość szybkiego sprawdzenia, jakie są zamienniki danego leku lub też, że w ogóle ten składnik już nie występuje, zaoszczędzisz sobie wizyt w kilku aptekach, które również bywają zaskoczone zmianami. 
 
Leki gastryczne to ogromna oferta, która w dobrej bazie nie ginie w mnogości innych medykamentów, jak np. na układ krwionośny, czy niedobory witamin. Dodatkowo na stronie https://baza-lekow.com.pl/ otrzymasz dużą liczbę porad, które ułatwią Ci leczenie, jak np. możliwe interakcje, w tym z pożywieniem, objawy niepożądane, alergie oraz sposoby dawkowania i przyjmowania medykamentów. Wydaje się to szczególnie istotne w przypadku leków na wrażliwy układ trawienny, w którym niewielka zmiana spowodować może wielki ból. 
 
Nam spodobał się także dział komentarzy i ocen użytkowników - dzięki niemu można lepiej zrozumieć, jaki zjawiska są zwyczajne, czyli występują często, a jaki objaw powinien być dla nas niepokojący. Możemy także sami się wypowiedzieć i podzielić z innymi pacjentami swoim doświadczeniem z leczenia - takie wzajemne wsparcie również może mieć "magiczną" moc uzdrowiania. W dodatku dostępną zupełnie za darmo.  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar