Konkursy/

2018-03-09

KSIĄŻKA

Ola Piłsudska - niezwykła opowieść o kobiecie, która odważyła się żyć inaczej

Miała odwagę być kobietą niezależną. W czasach kiedy walka była sprawą mężczyzn, walczyła jak mężczyzna. Przemycała broń, szy­frowała wiadomości, brała udział w zamachach. Zapamiętano ją jednak przede wszystkim jako żonę marszałka Piłsudskiego, a od­zyskanie wolności kraju jako sukces mężczyzn. Czas nanieść korektę na to przekonanie.

 

 
 
 
Fascynująca, wspaniała, mądra, inspirująca  – takimi określeniami można opisać historię Oli Piłsudskiej. Powieść oparta historii jej życia „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” ukaże się w księgarniach 4 kwietnia. Ta książka jest beletryzowaną historią jednej z najbardziej intrygujących kobiet w Polskiej historii XX wieku, a także jedną z najpiękniejszych i najbardziej niejednoznacznych historii miłości, determinacji i wielkiej odwagi. Historia, która pokazuje, że wielkość nie liczy się z konwenansami.
 
W 1901 roku dziewiętnastoletnia Ola Szczerbińska przyjeżdża z Suwałk do Warszawy. Marzy o zdobyciu wykształcenia i o wolnej Polsce. W czasach, kiedy uważano, że jedynym zadaniem kobiet jest dobrze wyjść za mąż i wychować dzieci, ona przemyca dynamit w gorsecie i rewolwery w fałdach spódnicy, organizuje siatkę wywiadowczyń i walczy z bronią w ręku. 
 
Podczas prezentacji składu broni, wśród mauzerów i browningów poznaje Piłsudskiego, legendę podziemnej Polski, bohatera… oraz męża innej kobiety.  
 
Mimo przeszkód stanie u jego boku, odważnie stawi czoła konwenansom epoki i wyzwaniom historii, a ta zawiedzie ją do Belwederu i uczyni pierwszą damą II RP. 
 
Co takiego miała w sobie Ola, że Piłsudski obdarzył ją wielkim uczuciem i uczynił partnerką nie tylko w życiu, ale też w walce o wolność? 

Dzieje tej niebanalnej pary to jedna z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących historii miłości, determinacji i wielkiej odwagi. Historia, która pokazuje, że wielkość nie liczy się z konwenansami. 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar