Konkursy/

2018-03-07

WARTO WIEDZIEĆ

Dzień Kobiet na świecie – historia tradycji

Już w starożytnym Rzymie wszystkie kobiety cieszyły się z tego specjalnego dnia. Otrzymywały prezenty i przez cały dzień były rozpieszczane przez swoich mężów. Dzień Kobiet, bo o nim mowa, ma długą tradycję i jest obchodzony w wielu krajach na świecie. Jak świętują panie w Polsce i za granicą? 

8 marca w Polsce zyskał na popularności w okresie PRL – obowiązkowe podarunki w postaci kawy, rajstop i goździków do tej pory, w żartobliwym tonie, są w naszej pamięci. Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest w kilkudziesięciu państwach na całym świecie. I chociaż z bliskimi jesteśmy w kontakcie przez cały rok, to właśnie ten dzień jest świetną okazją do wyrażenia swojej szczególnej pamięci o zaprzyjaźnionych kobietach.  
 
 
 
 

Na całym świecie 
We Francji o Dniu Kobiet nie jest szczególnie głośno, jednak 8 marca 2011 roku wszystkie ulice "oddano" kobietom. W Marsylii nadano imiona słynnych kobiet 70 ulicom. Odwrotnie niż we Włoszech – tu wszyscy szczególnie kochają kobiety i nikt nie zapomni o ich dniu, a nawet panie wręczają między sobą różne podarunki. W Portugalii i Rumunii kobiety spotykają się w swoim gronie na domowych przyjęciach. W odległych Chinach kobiety z okazji swojego dnia otrzymują pół dnia wolnego w pracy. Cały dzień mogą natomiast spędzić poza pracą w Rosji i Białorusi, gdzie mogą liczyć nawet na premię finansową. Idealnie do wykorzystania na prezent dla samej siebie! Tymczasem w Wietnamie Dzień Kobiet obchodzony jest aż dwa razy – 8 marca i 20 października. W Rosji najczęstszym prezentem są czekoladki, w Wietnamie goździki, we Włoszech bukiet kwiatów, a u nas… 

Słodki prezent w Subway® 
Podwójnie czekoladowe, malinowy sernik a może to z cytrynową nutą? W Dzień Kobiet wszystkie Panie, które odwiedzą restauracje Subway®, zostaną obdarowane darmowym ciasteczkiem – bez konieczności dokonywania zakupu.  Zapraszamy 8 marca! 
 
Dzień Kobiet to doskonała okazja do sprawienia sobie drobnego upominku. Dla wszystkich miłośniczek słodkich przyjemności, restauracje Subway® przygotowały pyszną ofertę. Wystarczy przyjść 8 marca do ulubionej restauracji i odebrać swoje darmowe ciasteczko o dowolnym smaku. To będzie przyjemny dzień! A może zabierzesz ze sobą mamę lub przyjaciółkę…? 
 
Podczas jednej wizyty można odebrać jedno ciastko. Oferta ważna do wyczerpania zapasów wyłącznie w dniu 8 marca 2018 roku. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar