2018-02-12

MOTOKOBIETA

Kolor miłości na rynku aut używanych

Warszawa, 12 lutego 2018 r. – Eksperci z Grupy AAA AUTO, największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej, z okazji zbliżających się Walentynek dokonali analizy wyników sprzedaży za rok 2017 przez pryzmat popularności koloru czerwonego. Okazuje się, że kolor miłości był piątym najbardziej popularnym kolorem wśród klientów AAA AUTO w polskich salonach dealera, po srebrnym, czarnym, szarym i niebieskim. Markami samochodów, które wyjątkowo dobrze sprzedawały się w ognistej czerwieni w ubiegłym roku były kolejno: Toyota, Fiat i Renault. Najpopularniejszymi czerwonymi modelami samochodów w 2017 roku były z kolei: Toyota Yaris, Skoda Fabia i Renault Clio. 

Z analizy specyfikacji najlepiej sprzedających się samochodów używanych AAA Auto Index wynika, że czerwone modele samochodów w 2017 roku najczęściej sprzedawane były w modelach z napędem 4x4 (96,8% wszystkich czerwonych modeli miało taki napęd). Najpopularniejszym silnikiem w tych modelach był benzynowy (85,1%) i o pojemności 1,2 l. Natomiast aż 93,3% wszystkich czerwonych aut, które wyjechały z salonów dealera w ubiegłym roku miało manualną skrzynię biegów (93,3%). W czerwonych modelach zdecydowanie królowały nadwozia typu hatchback (68,8 %). Sedany zajęły drugą pozycję – tego typu nadwozia miało już tylko 8,9% czerwonych samochodów używanych sprzedanych w AAA AUTO. 
 
"Niekwestionowanym liderem sprzedaży wśród czerwonych samochodów używanych w roku 2017 była Toyota Yaris. Ten model w wersji hatchback jest często wybierany przez kobiety. Polki stanowiły 37,5% nabywców wszystkich czerwonych aut w naszych salonach, co zdaje się potwierdzać stereotyp, iż kobiety uwielbiają samochody w kolorze miłości. Jednocześnie ciągle wzrasta liczba mężczyzn, którzy decydują się na zakup czerwonego samochodu. Ci z kolei czerwień wiążą ze stylistyką sportowych samochodów i chcą mieć w swoim garażu ich namiastkę. Lub też nawiązując do cytatu projektanta mody Billa Blass’a - W chwilach zwątpienia – postaw na czerwień, pragną wzbogacić swoje samochodowe portfolio o coś ciekawego, przykuwającego wzrok, coś co odmieni ich motoryzacyjne życie" – powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.
 
TOP 10 marek i modeli samochodów używanych w kolorze czerwonym sprzedawanych w roku 2017 roku w salonach AAA AUTO: 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar